ФК “Контингент” може зникнути?

Ще до кінця цього року в Житомирі може зникнути остання професійна футбольна команда – ФК “Контингент”, який зараз виступає в першій лізі Чемпіонату України з футзалу. Команда може знятись із змагань через фінансові труднощі. Саме через них довелось перенести домашню гру, яка мала відбутись минулої суботи, 18 грудня.

Команда має борги за оренду спортзалу в СК “Динамо”, де відбуваються ігри. Керівництво спорткомплексу відмовилось надати зал, поки цю заборгованість не буде погашено. В останній момент президенту ФК “Контингент” вдалось домовитись про перенесення гри, інакше житомирянам була б зарахована технічна поразка. Це було б серйозним деморалізуючим ударом для команди, яка вже виграла чотири зустрічі поспіль.

Не відомо також, чи зможе “Контингент” поїхати на наступну гру, яка має відбутись 25 грудня, в Одесі. Але очевидно, що неявка на гру може потягнути за собою зняття команди з чемпіонату взагалі. Керівництво клубу сподівається, що вихід буде знайдено.

Президент ФК “Контингент” Олександр Шнайдер: “Нам з великими труднощами вдалось стартувати в першій лізі. Ми залишились без фінансової підтримки. Гравці не мали можливість пройти повний цикл підготовки до чемпіонату. Хлопці грають просто на ентузіазмі. Вони досі не отримали гроші за чотири гри і при цьому зуміли їх виграти. І це лише з двома гравцями на лаві запасних. Я просто пишаюсь їх мужністю і самовіддачею. Але довго так тривати не може. Їм потрібно за щось жити, годувати сім’ї. Професійні гравці завжди в ціні і багато хто з команди вже отримав серйозні пропозиції від команд інших міст. Поки вдається їх утримати в Житомирі. Але якщо зараз дозволити їм піти, команда розвалиться.”

За словами Олександра Шнайдера, ігри на старті багато в чому стали можливі завдяки підтримці ТМ “Рудь” та особисто Петра Володимировича Рудя, страховій компанії “Уніка” . Не залишились осторонь проблем команди і керівництво федерації футзалу Житомира. Але самотужки вони не можуть “витягнути” все. Тут потрібна підтримка місцевої влади, як це робиться в усіх інших обласних центрах.

Сергій Роздум