В Житомирі зафіксовано смерть від “свинячого грипу”

У Житомирі зафіксовано каліфорнійський грип (“свинячий грип”). Вірус типу A/H1N1 не реєструвався в області протягом усієї зими, а з початку березня зафіксовано відразу декілька випадків, один з яких – смертельний.

Смерть від грипу медики пояснюють пізнім зверненням за професійною допомогою.

“Жінка, 51 рік, яка захворіла на каліфорнійський грип, померла. Це пов’язано з великим ускладненням, двостороння пневмонія, яка призвела до цього, але організм був ослаблений, вона лікувалася самостійно, вдома, протягом 10 днів”, – повідомила заступник головного санітарного лікаря м. Житомира Галина Шарапа.

1942 випадки ГРВІ і 30 грипу. Така картина в Житомирі за минулий тиждень. Серед хворих в основному діти і тільки 20% – дорослих. У цілому захворюваність йде на спад. Вводити карантин у навчальних закладах міста підстав немає.

У цьому році лікарі відзначають ще одну особливість: в основному каліфорнійським грипом хворіють діти.

Симптоми хвороби: температура 40-41 градус, нудота, біль у горлі і кашель. Найбільш уразливі до ускладнень легкі, тому грип переростає в пневмонію.

Щоб уберегтися, кажуть, треба добре харчуватися, провітрювати кімнати, вживати вітаміни, часник і цибулю. І головне, зазначають: при перших же проявах хвороби відразу звертатися до лікаря.

За матеріалами: Журнал Житомира