Проти харчового комбінату який отруїв дітей, порушено кримінальну справу

Прокуратурою Малинського району порушено кримінальну справу за фактом отруєння дітей.

Прокуратурою Малинського району за фактом недодержання санітарних норм і правил щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням, службової недбалості службовими особами Малинського комбінату громадського харчування 2 червня порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених частиною 1 ст. 325 (порушення правил боротьби з епідеміями), частиною 1ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.

Про це Репортерові Житомира повідомляє Прес-служба прокуратури Житомирської області.

Під час прокурорської перевірки щодо факту отруєння дітей та їх госпіталізації до лікарні встановлено, що до інфекційного відділення Малинської лікарні із смт. Гранітне Малинського району вдень госпіталізовано 14 місцевих дітей (від 8 до 13 років), учнів 2-8 класів Гранітненської загальноосвітньої школи. Лікарями дітям поставлено діагноз «харчова токсикоінфекція», яка супроводжувалася відповідними симптомами та підвищеною температурою.

Напередодні, 1 червня, діти харчувалися у їдальні Гранітненської загальноосвітньої школи, де під час літніх канікул проходять практику. Організацію харчування школярів, відповідно до договору з відділом освіти Малинської райдержадміністрації, здійснює комбінат громадського харчування Малинської спілки споживчих товариств.

Службові особи Малинського комбінату громадського харчування неналежно виконували обов’язки щодо додержання санітарних норм і правил, встановлених з метою запобігання інфекційних захворювань та масових отруєнь. Унаслідок такого порушення під час забезпечення харчування дітей у Гранітнянській загальноосвітній школі 14 учнів школи захворіли на харчове інтоксикаційне отруєння та госпіталізовані до інфекційного відділення Малинської лікарні. Наразі розпочато досудове слідство.