Ігор Вержанський: Масового скуповування землі не буде

«Побоювання щодо можливого масового скуповування земель безпідставні», – говорить перший заступник начальника Головного управління Держкомзему у Житомирській області Ігор Вержанський.

Зі зняттям мораторію 32 мільйони га землі стануть предметом купівлі-продажу. Хоч охочих продати землю вистачає та, як стверджує Ігор Адамович, хвилі скуповування землі не буде, повідомляє Репортерові Житомира Прес-служба ГУ Держкомзему у Житомирській області.

За його словами, потреба в витраті значних коштів для викупу землі, обмеженість розміру ділянок, що можуть бути продані одному громадянину, підштовхне до того, що вигідніше буде орендувати землю, а не скуповувати. Крім того, згідно законопроекту «Про ринок земель» першочергове право купівлі має держава. Лише після її відмови земля може бути передана громадянину. Зрештою, є досвід Польщі, де не спостерігалося масової купівлі-продажу землі.

Крім того, для недопущення спекуляції на ринку землі буде запроваджено диференційовані ставки державного мита за посвідчення угод купівлі-продажу земельних ділянок. Якщо покупець розраховує перепродати земельну ділянку, то він повинен буде сплатити на першій рік 100% мита, на другий рік – 90% і так аж до десятого року. Тому перепродавати землю протягом 10 років буде економічно невигідно.

Ігор Вержанський: “Позиція з цього приводу зрозуміла: купувати землі мають ті, хто хоче її обробляти, а не перепродувати задля власної наживи”.