Юрій Градовський: “Сьогоднішня владна еліта не бажає визнати тих, хто боровся за державу”

Завдяки Житомирській «Свободі» з кожним роком дедалі більше житомирян вшановують пам’ять Сціборського та Сеника.

30 серпня 70 років тому Україна втратила великих синів нашого народу, борців за волю України – Миколу Сціборського та Омеляна Сеника, яких було вбито за вказівкою Кремля.

Цього дня в храмах Житомира були проведені молитовні обряди. Житомирська «Свобода» організувала мітинг пам’яті провідних діячів ОУН. До заходу долучилися й інші організації.

Поблизу могили націоналістів, що на території Преображенського собору, відслужили молебень. Священик наприкінці молебню зауважив, що наші земляки загинули за ідею і незалежність Української держави.

«З кожним роком на могилу Сціборського та Сеника приходить дедалі більше людей. Житомиряни дізнаються про своїх Героїв і хочуть віддати їм шану. Те, що сьогодні ми зібралися тут, свідчить про єднання. Попри негаразди у країні служіння ідеалам Сціборського і Сеника надихає нас на подальшу боротьбу», – зазначив голова Житомирської обласної організації ВО «Свобода» Михайло Сліпченко.

Краєзнавець та заступник голови обласної організації ВО «Свобода» Юрій Градовський у своєму виступі зауважив про ставлення нинішньої влади до справжніх Героїв.

«Микола Сціборський та Омелян Сеник склали голови за незалежну Українську державу. Виникає парадокс, якому нема в мене розуміння: сьогоднішня владна еліта не бажає визнати тих, хто боровся за державу, кермувати якою їм доручено. Тому шанувати їх маємо ми, українці. І допоки пам’ять про них житиме в наших серцях, нікому не знищити України», – наголосив Юрій Градовський.

На мітингу свою поезію зачитали відомі житомирські поети Марія Зіновчук та Григорій Юшкевич.