МНС України святкує 15-ту річницю! У Житомирській області пройшли урочистості з цієї нагоди (фото)

Рятувальники області урочисто відзначили 15-у річницю створення МНС України.

17 вересня відзначається День Рятівника – професійне свято працівників цивільного захисту населення. Цьогоріч припадає і 15-річчя створення Міністерства надзвичайних ситуацій України.

Надзвичайні події, що відбувалися в нашій державі та за її межами, показали необхідність докорінної перебудови системи цивільного захисту населення і територій.

Тому Указом Президента України від 27 січня 2003 року Державний департамент пожежної безпеки як урядовий орган державного управління уведено до складу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій. Така реорганізація сприяла підвищенню оперативності та готовності служби до дій за призначенням. Підрозділи МНС України працюють під гаслом: «Запобігти. Врятувати. Допомогти» і готові надати кваліфіковану оперативну допомогу населенню у будь-якій біді.

Напередодні свята, 15 вересня, в Управлінні МНС України в Житомирській області пройшли урочистості, на які були запрошені почесні гості, ветерани, добрі друзі.

На початку зборів був оголошений привітальний лист від Міністра МНС України Віктора Балоги.

Начальник Управління генерал-майор служби цивільного захисту Ігор Нікітчук доповів присутнім про здобутки рятувальників, навів приклади гідних, героїчних вчинків колег. Цінними подарунками, грамотами та почесними відзнаками Міністра були відмічені найкращі фахівці. Значна кількість атестованих працівників отримали чергові військові звання. Привітали рятувальників і почесні гості.

Перший заступник голови обласної державної адміністрації Микола Олещенко, подякував працівникам оперативно-рятувальної служби «101» за плідну працю у попередженні надзвичайних ситуацій та ліквідації наслідків подій, що виникали.

Заступник голови обласної ради Михайло Чигир цінними подарунками та грамотами відмітив кращих рятувальників. Від імені Житомирського міського голови винуватців свята поздоровив заступник – Микола Боровець.

Прикрасили урочистості своїми виступами самодіяльні талановиті артисти з числа самих рятувальників Володимир Савченко, Юлія Гніденко, Івана Рикун.

Жваво та енергійно рятувальники зустрічали команду юних пожежних Житомирської гімназії № 3 «Непосидючі», що напередодні повернулися з Всеукраїнського фестивалю ДЮП з перемогою. Особливо тепло аудиторія зустрічала вихованців Денишівського дитячого будинку, які привітали своїх шефів співочо-віршованою композицією.

Свято вдалося. Але постійна готовність рятувальників до дій – це їх обов’язок. А тому, коли ветеранів та гостей запросили до святкової кави, більшість працівників Головного управління та підрозділів зайняли свої робочі місця, щоб продовжувати свою почесну, але нелегку справу.

Сергій Уланов

Артисти з підшефного дитячого будинку села Денеші

Команда юних пожежних. Непосидючі в гості до рятувальників прибули безпосередньо з Всеукраїнського фестивалю.

М.Боровець нагороджує рятувальників

Майбутній рятувальник доповідає справжньому генералу-рятувальнику

Начальник центру зв`язків з громадськістю УМНС Ірина Романюк

Рятувальники