У Київі на пішоходному мосту громадські активісти підпишуть Маніфест

22 січня до Києва з усієї України приїдуть активісти різних рухів для участі у акції Громадянський День Соборності «Україна єдина».

Таким чином представники громадських організацій планують відзначити День Соборності. У ході заходу заплановано підписання Маніфест громадянської солідарності. Акцію заплановано на 10-00 на Пішохідному (парковому) мості.

Нагадаємо, в цей же день представники об’єднаної опозиції на Софіївській площі виголосять Угоду про спільні дії.

Громадські лідери закликали опозицію підтримати Маніфест громадянської солідарності, який буде підписано 22 січня під час акції Громадянського Дня Соборності «Україна єдина». Відповідного листа спрямовано сьогодні до лідерів всіх політичних сил, які входять до КОД, а також до «Громадянської позиції» та «Удар».

У відповідному листі лідерам партій пропонується ознайомитися з проектом Маніфесту та внести до нього свої зауваження та пропозиції.

У Маніфесті наголошується на тому, що Україна в небезпеці, а влада веде війну проти власного народу. «Україну не зможуть об’єднати політичні гасла та обіцянки. Україну об’єднає лише спільна громадянська позиція людей найрізноманітніших професій, соціальних груп з усіх куточків країни. Солідарна громадянська позиція – це та основа, на якій ми зможемо побудувати заможну, демократичну європейську Україну», – констатують у документі.

Громадянські активісти відзначають, що напередодні парламентських виборів усі прогресивні демократичні сили та громадськість мають об’єднати свої зусилля. Крім того, на їх думку, на виборах у жовтні 2012 року безальтернативну перемогу має одержати український народ, а історичне завдання цих виборів – не черговий перерозподіл портфелів між партіями, а реальне оновлення влади і повернення України на демократичний шлях розвитку.

«Ми вимагаємо від демократичних політичних сил негайно приступити до публічної розробки спільного плану дій на довиборчий період, розпочати суспільне обговорення спільних цінностей, принципів та підходів демократичних сил. Ми наполягаємо на максимальному залученні громадянського суспільства у політичний процес. Принципова вимога – прозорість процесу формування списків кандидатів до Верховної Ради», – зазначається у Маніфесті.

На думку активістів, у результаті таких дій у новому скликанні Верховної Ради має з’явитися справді народна більшість, яка сформує народний уряд, проведе народні реформи в інтересах людей.