Житомирщина у 2011 році. Цифри і факти

Підбито підсумки діяльності та досягнень Житомирщини за 2011.

Факти та цифри надала прес-служба облдержадміністрації.

• За темпами приросту виробництва промислової продукції область посіла друге місце серед регіонів України. Обсяги виробництва промислової продукції зросли майже на 20,5 відсотка.

• Введено у дію ряд нових промислових потужностей у товариствах з обмеженою відповідальністю «Трубосталь», «Елізіумпласт» (м. Коростень), «Тіс-Полісся»(м. Бердичів), «Церсаніт-Інвест» (Новоград-Волинський район), «Обербетон», «Пакомікс», «Обіо» (м. Житомир).

• Введено в експлуатацію нові об’єкти з видобування щебеню, (ТОВ «Гулянецький щебзавод», ВАТ «Коростенський щебзавод», ЗАТ «Каолінова кампанія «КАМЮКА», розпочато видобуток сировини на Велико-Гадоминецькому родовищі каолінів у Бердичівському районі.

• На реконструкцію та технічне переоснащення виробництва у промисловості освоєно майже 2 мільярди гривень вітчизняних інвестицій.

• Прямі іноземні інвестиції у промисловість зросли на 14 мільйонів доларів США.

• В області зібрано більше торішнього врожай цукрових буряків та гречки в 1,6 раза, картоплі – на 14 відсотків, овочів – на 11 відсотків. Зросло виробництво м’яса усіх видів більш як на 3 відсотки.

• Додатково введено в оборот 45 тисяч гектарів ріллі, що не оброблялась упродовж десятиліть, а за два останні роки – понад 120 тисяч гектарів.

• Більш як втричі збільшено інвестування в аграрну галузь.

• Значний внесок у виробництво сільськогосподарської продукції внесли потужні інвестиційні кампанії товариства з обмеженою відповідальністю «АТК», «Укрзернопром», «Аларіт-Трейд», «Укр Агро РТ», «ВВ Агро», СП «Нібулон», «Лотуре-Агро», ФГ «Аделаїда», які успішно господарюють, впроваджуючи сучасні технології та забезпечують належний соціальний рівень жителів села.

• Подвоєно площі під круп’яними культурами (гречка, просо).

• Відновлено традиційну для Житомирщини галузь – льонарство.

• У Чуднівському районі введено у дію новий елеваторний комплекс ТОВ СП «Нібулон» місткістю 76 тисяч тонн зерна.

• У результаті розширення площ посіву цукросировини відновлено повноцінну роботу на одному з трьох непрацюючих цукрозаводів – ВАТ «Корнинський цукровий завод», який встиг переробити понад 40 тисяч тонн цукросировини та виробити майже 5 тисяч тонн цукру, що практично забезпечило його беззбиткову роботу.

• У Чуднівському та Андрушівськлому районах збудовано потужні овоче-картоплесховища, обладнані сучасними установками кліматконтролю («АТК», «Імпак»).

• Введено в експлуатацію картоплесховище з регульованим мікрокліматом місткістю 7 тисяч тонн у Новоград-Волинському районі (СФГ «Аделаїда»).

• У молокопереробну галузь інвестовано майже 50 мільйонів гривень, у тому числі ВАТ «Житомирський маслозавод» – 35 мільйонів.

• У місті Бердичеві розгорнуто роботи з будівництва м’ясопереробного підприємства потужністю 2200 тонн продукції у місяць.

• Один із найбільших у регіоні Радомишльський пивзавод увійшов до складу міжнародного пивоварного холдингу.

• Вперше за роки незалежності в агроформуваннях області отримано трьохтисячний надій молока від корови.

• На промисловій основі почали вести виробництво ПАФ «Єрчики», ПСП «Україна», ПСП ім. Цюрупи, ПСП «Саверці» Попільнянського району, СВК «Ружинський», ФГ «Україна», ФГ імені Мічуріна Ружинського району та інші, які запровадили доїльні зали та молокопроводи.

• Введено ряд нових сучасних виробничих потужностей, серед яких заводи з протруювання та калібрування насіння в ПСП «Україна» (с. Почуйки Попільнянського району), ПП «Україна» (с. Водотиї Брусилівського району), елеватори та зерносховища в ПСП «Агрофірма «Світанок» (с .Чорнорудка Ружинського району), ТОВ «Аграрний фонд Терещенка» (с. Троща Чуднівського району).

• В області проведено 880 продовольчих ярмарків, що вдвічі більше, ніж у попередньому році, за участю сільськогосподарських товаровиробників, особистих селянських і фермерських господарств, на яких реалізовано понад 3 тисячі тонн сільськогосподарської продукції та її переробки на загальну суму понад 38 мільйонів гривень.

• За темпами будівельних робіт Житомирська область посіла перше місце серед інших регіонів України.

• У рамках підготовки України до Євро-2012 відкрито одну з найбільших у Європі автомобільну трирівневу розв’язку під Житомиром вартістю 200 мільйонів гривень.

• Відправлено у перший рейс електропоїзд підвищеного комфорту сполученням «Житомир-Київ-Житомир».

• Порівняно з попереднім роком у 8 разів зросли субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам і склали 130,6 мільйона гривень.

• Введено в експлуатацію цілий ряд об’єктів-довгобудів, зокрема:

– Житомирську дитячу музичну школу №1;

– інфекційний корпус міської дитячої лікарні на 145 ліжок в Житомирі;

– центральну районну лікарню на 47 ліжок у Брусилові;

– другу чергу школи на 220 учнівських місць у Черняхові;

– перший пусковий комплекс лікувального корпусу Романівської центральної районної лікарні на 26 ліжок.

– другу чергу загальноосвітньої середньої школи І-ІІІ ст. №8 на 360 учнів у Новограді-Волинському;

– дахову котельню консультативно-діагностичної поліклініки обласної клінічної лікарні ім. Гербачевського.

• Хоча рівень газифікації області залишається найменшим в Україні та складає лише 35 відсотків, у деяких районах газифіковано від 3 до 11 відсотків населених пунктів.

• Введено в експлуатацію 126 км газових мереж, за рахунок програми НАК «Нафтогаз України» газифіковано 10 населених пунктів області.

• Зведено 122-квартирний житловий будинок на розі вулиць Лесі Українки і Перемоги та 178-квартирний житловий будинок по проїзду Івана Богуна у Житомирі.

• Зареєстровано 19 нових об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, з них 8 – у місті Коростені, по 4 – у містах Бердичеві та Житомирі, 2 – у смт Червоноармійську та 1 – у м. Коростишеві.

• Вперше на Житомирщині компанії «Малиненергоінвест» передано в концесію на конкурсній основі терміном на 12 років об’єкти теплопостачання, водопостачання та водовідведення, яка зобов’язалася впровадити сучасні енергозберігаючі технології, блочні котельні на альтернативних видах палива та стовідсотковий облік, що дасть змогу щорічно економити 25 відсотків енергоресурсів.

• Реконструйовано з переведенням на альтернативні види палива дві котельні у Новограді-Волинському і стільки ж – у Коростені, а також у Головино Черняхівського району.

• З метою раціонального розподілу теплового навантаження районної котельні, яка опалює третину споживачів міста Житомира, переведено 6 теплових пунктів під міні-котельні.

• За рахунок обласного бюджету виготовлено «Пілотний проект забезпечення споживачів питною водою нормативної якості шляхом доочищення колективними установками на території Житомирської області». Встановлено 25 станцій доочистки води.

• За підсумками щорічного всеукраїнського конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку» за четвертою категорією населених пунктів місто Овруч зайняло почесне третє місце по Україні та нагороджено дипломом Кабінету Міністрів України, а місто Бердичів за шостою категорією – відповідно 4-те місце.

• Розпочалися роботи з днопоглиблення та розширення русла водосховища «Відсічне».

• Сформовано Єдиний реєстр об’єктів державної власності загальною залишковою вартістю майже 209 мільйонів гривень. Комунальне майно (школи, дитячі садки, клуби, приміщення установ, організацій, підприємств тощо) віднесено до власності відповідних територіальних громад сіл, селищ, районів та міст.

• Приріст іноземних інвестицій склав 28,2 мільйона доларів США. Абсолютний приріст прямих іноземних інвестицій склав 286,3 мільйона доларів. Темп їх приросту – 10,9 відсотка. За цим показником область перемістилася з 17 на 6 місце.

• Реалізовано ряд інвестиційних проектів, зокрема:

– у харчовій промисловості: реконструкція сироробного цеху на ТОВ «Андрушівський маслозавод» – 0,3 млн. грн;

– у легкій промисловості: модернізація та розширення виробництва панчішно-шкарпеткових виробів дитячого асортименту на АТЗТ «Україна», м. Житомир – 4,2 млн. грн; збільшення обсягів виробництва взуття на філії СП «Ріф», м. Житомир – 1,2 млн. грн. (створено 400 нових робочих місць); впровадження технологічної лінії з випуску чоловічих брюк на ЗАТ ВКФ «Леся», м. Новоград-Волинський – 2 млн. грн; розширення виробництва та встановлення лінії обробки натуральної сировини на ТОВ «Мяркіс» Бердичівського району, встановлення лінії з пошиття подушок та ковдри з натуральними наповнювачами – 2,5 млн. грн;

– виробництво деревини та виробів з неї: введення в експлуатацію заводу з виробництва меблевих плит MDF у м. Коростені – 150 млн. грн. (виробництво запущено, виготовлено пробну партію продукції); будівництво та введення в експлуатацію деревообробного підприємства «FAKRO» у м. Новограді-Волинському – 15 млн. грн.;

– виробництво неметалевих мінеральних виробів: будівництво лінії збагачення каоліну на ТОВ «Корал» Довбиський фарфоровий завод – 3,0 млн. грн. (введено в експлуатацію лінію збагачення каоліну; впровадження енергозберігаючих теплових агрегатів на ТОВ «Полянківська кераміка» Баранівського району – 3 млн. грн.; модернізація виробництва на ВАТ «Коростенський завод залізобетонних шпал» – 4 млн. грн.; завершення будівництва заводу з виготовлення залізобетонних виробів ТОВ «Обербетон» м. Житомира – 50 млн. грн.; введення в експлуатацію цеху з виробництва мінераловатних плит на ТОВ «Обіо» м. Житомир – 10 млн. грн.

– у хімічній промисловості: будівництво фіто-фармацевтичного цеху, будівництво складу сировини, організація мережі заготівельних пунктів на ЗАТ «Ліктрави» м. Житомира – 6 млн. грн.;

– у машинобудуванні: модернізація виробничих процесів на ВАТ «Бердичівський машинобудівний завод «Прогрес», освоєння нових видів продукції та впровадження енергозберігаючих заходів – 1,5 млн. грн.; розширення асортименту виробів шкільної тематики для закладів освіти на ВАТ «Електровимірювач» – 2,7 млн. грн; освоєння виробництва нових видів сільськогосподарської техніки та запасних частин до неї на ВАТ «Верстатуніверсалмаш», ВАТ «Вібросепаратор», ВАТ «Новоград-Волинськсільмаш» – 2 млн. грн.; будівництво цеху з виробництва продукції для сільськогосподарських потреб та будівництва на ТОВ «А-Вікт» у м. Бердичеві – 1,8 млн. грн.; будівництво комплексу з обслуговування та ремонту сільськогосподарської техніки ТОВ «Ерідон Тех» у Житомирському районі – 2 млн. грн.

• Введено в експлуатацію дочірнє підприємство «Копос Електро УА» чеської фірми «Копос Колін» з виробництва електротехнічних інсталяційних будівельних виробів у Брусилівському районі. Загальна вартість інвестиційного проекту – 5 мільйонів євро, річний випуск продукції – 35 мільйонів гривень.

• У Новограді-Волинському проведено інвестиційний форум «Звягельщина інвестиційна».

• Вперше в історії МЗС України у Києві відбулася презентація інвестиційного потенціалу області «Житомирщина інвестиційна». У рамках заходу презентовано 182 інвестиційні пропозиції підприємств регіону загальною вартістю майже 4,4 млрд. дол. США у галузях промисловості, агропромислового комплексу, культури і туризму, будівництва об’єктів соціальної сфери та сфери житлово-комунального господарства. Підписано 4 меморандуми про співпрацю з підприємствами та організаціями на суму більше 2,2 млрд. дол.США, а це 8 бюджетів області за 2011 рік. Підписано Угоду про співробітництво з Інститутом географії НАН України та План заходів з виконання Угоди про співробітництво між Житомирською облдержадміністрацією та Гомельським обласним виконавчим комітетом на 2011-2012 роки. У рамках меморандуму з ТОВ «Укртранслейл» на території області розпочалася реконструкція діючих та будівництво нових малих гідроелектростанцій.

• У рамках презентації регіонів України в Австрійській Республіці, що відбулася у Відні, представлено інвестиційний потенціал та економічні можливості Житомирської області. Захід був організований Палатою економіки Австрії за сприяння Посольства України в Австрійській Республіці. У ході презентації представлено інвестиційні пропозиції підприємств регіону загальною вартістю більше 4 мільярдів доларів США. Під час заходу відбулося продовження переговорів з представником австрійської компанії Mondi Europe&International щодо впровадження на території області інвестиційного проекту з будівництва целюлозно-паперового комбінату кошторисною вартістю 1,2 мільярда євро – це майже 7 річних бюджетів області. Проведені також переговори з іншими учасниками заходу та досягнуто домовленостей щодо опрацювання можливості реалізації в області 10 проектів австрійських компаній, які працюють у сфері будівництва, деревообробки, житлово-комунального господарства, альтернативної електроенергетики, налагоджені експортних поставок, консалтингу, ресторанного бізнесу, туризму, видавничої діяльності.

• Запланований річний показник експорту товарів перевиконано на 7 відсотків, що становить майже півмільярда доларів – це на 37 відсотків більше аналогічного показника попереднього року. У загальнодержавному рейтингу область за темпами росту експорту посіла 9 місце, покращивши власну позицію на 13 пунктів. Збережено не лише найбільші традиційні ринки, а й збільшено експорт до таких економічно розвинутих країн, як Чехія – втричі, Польща – вдвічі, Італія – на третину, Німеччина та Туреччина – на чверть.

• Завдяки відновленню співробітництва з Російською Федерацією на півтора року вперед завантажені потужності флагмана обласного машинобудування – Бердичівського заводу «Прогрес», який експортує росіянам майже 40 відсотків власної продукції.

• Обласний експорт уперше сягнув 520 мільйонів доларів США.

• У 14 районах і місті Новограді-Волинському повністю ліквідовано борги із виплати зарплати.

• За темпами росту обороту роздрібної торгівлі область з десятої позиції вийшла на перші місця в державі.

• Всього за 43 дні було збудовано новий торговельний комплекс METRO зі стоянкою на 308 автомобілів. Ще на один об’єкт поповнилась і мережа супермаркетів «Еко».

• До електронного видання «Житомирщина інноваційна» вищими навчальними закладами та науковими установами було надано 50 інноваційних пропозицій (у 2010 році їх було лише 17).

• Підписано Меморандум про співробітництво між Житомирською обласною державною адміністрацією і Центром досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України, в межах якого реалізовано проект «Розробка регіональної системи інформаційно-аналітичної підтримки розвитку малих і середніх інноваційно-активних підприємств Житомирської області».

• З метою залучення студентів та молодих науковців до наукової діяльності обласною держаною адміністрацією засновано стипендії імені С.П. Корольова, імені О. Ольжича (Кандиби) та ім. В.М. Кавуна.

• Кількість малих підприємств на Житомирщині сягнула майже 5 тисяч, зареєстрованих суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб-підприємців – 120 тисяч. Динаміка росту підприємств перевищила середній показник по Україні. Податкові надходження до бюджету від суб’єктів малого підприємництва на 150 відсотків перевищили загальну суму таких надходжень за 2010 рік.

• З метою створення сприятливих умов розвитку господарської діяльності, економії часу та коштів, що витрачаються на отримання документів дозвільного характеру, усунення зайвих перешкод для започаткування бізнесу у 23 районах і 5 містах області запрацювали дозвільні центри.

• Утворена регіональна рада підприємців в області, до складу якої ввійшли 60 представників від суб’єктів господарської діяльності, громадських організацій та об’єднань підприємців. Підприємці самі обрали собі керівництво, прийняли положення і почали працювати.

• Утворено Громадську раду при обласній державній адміністрації, до складу якої увійшли представники 90 інститутів громадянського суспільства. Громадські ради створено також при всіх райдержадміністраціях області.

• Підприємства і організації області отримали 254 мільйона гривень прибутку проти 56 мільйона гривень збитку у минулорічному періоді.

• Доходи на одного жителя області зросли за рік з 885 до 1026 гривень.

• Розпочато формування оптимальної мережі закладів первинного рівня надання медичної допомоги. Сільські лікарські амбулаторії Райгородка Бердичівського, Івановичів Червоноармійського, Слобідська дільнична лікарня Овруцького, лікарні Биківки та Мирополя Романівського районів реорганізовані в амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

• У центральній дитячій міській лікарні Житомира введено у дію рентгенівський діагностичний комплекс із цифровою обробкою зображення (РДК-ВСМ-10). Апарат придбано на умовах програми співфінансування із міського бюджету та коштів із позабюджетних джерел – спільному фінансуванню студентів Нідерландів та Житомирської міської ради. Від спонсорів – голландських студентів – для придбання нового рентгенівського комплексу з фонду «Студенти для України» надійшло 550 тисяч гривень, Житомирською міською радою з бюджету було виділено 380 тисяч гривень.

• З обласного бюджету виділено 4 мільйони гривень для придбання 4 рентген-апаратів для обласної клінічної лікарні, закладів охорони здоров’я Житомирського, Чуднівського, Олевського районів.

• Бердичівська центральна міська лікарня отримала кардіомонітор для спостереження за важкохворими пацієнтами.

• Розпочато створення обласного перинатального центру в рамках національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства». Проведено передачу двоповерхової будівлі в Житомирі у спільну власність територіальних громад області для розміщення необхідних відділень майбутнього центру.

• Обласній дитячій лікарні передано новий наркозно-дихальний апарат високого класу якості вартістю майже 320 тисяч гривень від благодійної організації «Японська технічна допомога медичним обладнанням».

• Відкрито відділення променевої діагностики обласної клінічної лікарні імені О.Ф. Гербачевського.

• У Новограді-Волинському відкрилася амбулаторія загальної практики – сімейної медицини, де близько 1500 дорослих і 800 маленьких мешканців міста отримуватимуть медичну допомогу первинного рівня.

• Розпочато роботи з добудови хірургічного корпусу міської лікарні на 180 ліжок у м. Коростені.

• На базі Бердичівської центральної міської лікарні відкрита філія відділення хронічного гемодіалізу обласної клінічної лікарні імені О.Ф. Гербачевського на 6 діалізних місць (за рахунок коштів обласного бюджету проведений ремонт та оснащення приміщень на суму понад 300 тисяч гривень).

• Після реконструкції відкрито бактеріологічний відділ централізованої клініко-діагностичної лабораторії обласної клінічної лікарні.

• На базі Житомирського інституту медсестринства створено Всеукраїнський тренінговий центр з питань профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини.

• За сприяння дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у місті Коростені на базі міської дитячої поліклініки відкрито клініку, дружньої до молоді.

• Відкрито після реконструкції дитяче відділення Ємільчинської центральної районної лікарні.

• За показниками охоплення дошкільною освітою дітей 5-річного віку та відновлення роботи дошкільних навчальних закладів область посіла перше місце у державі. Відновлено роботу 47 дошкільних навчальних закладів, що дало змогу охопити дошкільною освітою близько 1 тисячу малюків. У Ружинському районі відкрилося 6 дитячих садків. Загалом відновлено роботу майже ста дошкільних навчальних закладів.

• Введено в експлуатацію Новоград-Волинську ЗОШ №8 на 360 учнівських місць.

• Проведені капітальні ремонти 2 кінотеатрів, 3 музеїв, 5 бібліотек, 32 будинків культури та клубів, поточні ремонти у 280 закладах культури області. Загальна сума виконаних ремонтно-будівельних робіт – більш як 5,5 мільйона гривень.

• Розпочався капітальний ремонт приміщення Житомирської обласної філармонії.

• У містечку Радомишль відома громадська діячка і меценат Ольга Богомолець на базі відновленого історико-культурного комплексу «Замок Радомисль» відкрила єдиний у світі музей української домашньої ікони та старожитностей. Його експозиція «Душа України» складається з понад 5000 ікон XVII-XXI ст. з усіх регіонів України та з приватної колекції Ольги Богомолець.

• У приміщенні обласного музично-драматичного театру імені Івана Кочерги відбулися творчі звіти районів та міст області, присвячені 20-й річниці Незалежності України. На головній сцені області виступили майже 3700 самодіяльних артистів Житомирщини, а концертні програми переглянули близько 25000 глядачів.

• Завершено будівництво двох спортивних залів Черняхівської загальноосвітньої школи, спортивного залу Ємільчинської гімназії. Облаштовано футбольне поле у с. Майстрів Новоград-Волинського району, збудовано ігровий майданчик з синтетичним покриттям у селищі Головино Черняхівського району, проведено реконструкцію молодіжно-спортивного комплексу «Юність» у Ємільчиному та приміщення залу Олевської спортивної школи.

• Реконструйовано та здано в експлуатацію стадіони у Попільнянському, Любарському, Романівському районах.

• Вперше за багато останніх років з обласного бюджету виділені цільові кошти в обсязі 700 тисяч гривень на обстеження та початок реконструкції центрального стадіону та 1 мільйон гривень – на будівництво капітальних приміщень стадіону «Спартак».

• У Житомирі відкрито новий спортивний комплекс «Енергія», збудований за кошти підприємства «ЕК «Житомиробленерго». Цей сучасний комплекс має ігровий зал із синтетичним покриттям, фітнес-центр та відкриті спортивні споруди.

• До переліку баз олімпійської підготовки включено спортивно-оздоровчу базу с. Березина Житомирського району.

• Встановлено 40 щомісячних стипендій для молодих перспективних спортсменів області від 400 до 1400 гривень та 10 стипендії по 2000 гривень для кандидатів на участь в Олімпійських іграх.

• На базі басейну «Авангард» обласної комунальної власності відновлено систему проведення занять з плавання у режимі уроків фізичного виховання для учнів 2-3 класів загальноосвітніх шкіл обласного центру.

• Серед головних спортивних здобутків року – результати, які були досягнуті спортсменами області вперше за часи незалежної України:

– бронзова нагорода чемпіонату Європи з боксу бердичівського спортсмена Володимира Матвійчука; перше місце в Кубку Європи Данила Сапунова (триатлон) та срібна нагорода збірної команди з триатлону на чемпіонаті Європи в естафеті; бронзова нагорода збірної команди області з хокею на траві у чемпіонаті України серед команд вищої ліги; звання володарки Кубку світу з кікбоксінгу Віри Макресової; загальне друге місце області за підсумками Всеукраїнських ігор ветеранів 2011 року; загальне 10 місце області за підсумками літніх юнацьких спортивних ігор з ігрових олімпійських видів спорту.

Дві срібні та дві бронзові медалі здобули гирьовики Житомирщини на чемпіонаті світу в Греції.

Дві представниці області входили до складу збірної команди України зі спортивної аеробіки на Всесвітній Універсіаді 2011 року в Пекіні.

Звання чемпіонів Європи з волейболу здобули наші дефлімпійці, вихованці обласного центру «Інваспорт». За підсумками цього чемпіонату Указом Президента України одразу одинадцятьом спортсменам-інвалідам області встановлено стипендії Президента України.

• За досягнення у реалізації молодіжної політики 12 бізнес-планів молодих житомирян отримали Гранти Президента та Премії Кабінету Міністрів України.

• У рамках реалізації державної програми розбудови ефірної цифрової радіотелевізійної мережі за рахунок обласного бюджету розпочато зведення телевеж у Чуднові та Малині. Передавачі цифрового мовлення встановлені в Олевську, Овручі, Андріївці, Бердичеві.

• Уперше за всю історію Житомирщини Хресто-Воздвиженську церкву передано Українській православній церкві.