Сьогодні День миротворця

29 травня щорічно в Україні відзначається Міжнародний День миротворця.

Миротворців нашого краю з професійним святом сьогодні привітали та нагородили грамотами, подяками, іменними годинниками керівництво області та міста, 8 армійського корпусу, представники посольств Іраку, Російської Федерації, республіки Польща в Україні.

Урочистості з нагоди Міжнародного дня миротворців, а також 20-ї річниці участі України в міжнародних миротворчих операціях відбулися сьогодні, 25 травня, в облдержадміністрації.

Звертаючись до миротворців, міський голова Володимир Дебой зазначив:

«Мир – це те, чого бажає кожен, а особливо його бажають люди, які знайомі із запахом пороху, а також матері, які чекають на своїх синів. Спасибі вам, шановні миротворці, за вашу нелегку працю. Низький вам уклін».

Командир 8 армійського корпусу Петро Литвин зачитав вітальну телеграму від Голови Верховної Ради України, а кращих представників миротворчої діяльності нагородив іменними годинниками та грамотами за зразкове виконання миротворчих операції та з нагоди Міжнародного дня миротворців ООН.

Сьогодні Житомирщина займає передові позиції у підготовці миротворчих контингентів та миротворчого персоналу до зон конфліктів для підтримки миру. Майже 500 офіцерів, сержантів та солдат з Житомирщини пронесли миротворчу місію в гарячих точках. Житомирська область стала базовою під час формування особового складу окремої бригади, яка брала участь у миротворчій операції в Іраку.