Рятувальники Великобританії передали 2 пожежні машини співробітникам МНС Житомирської області

Сьогодні, 6 липня, на базі Самостійної державної пожежної частини №25 ГТУ МНС у м. Києві відбулася церемонія передачі 2 пожежних машин і спеціального обладнання від рятувальників м. Ешфорд (графство Кент, Великобританія) співробітникам Міністерства надзвичайних ситуацій України.

Як інформує прес-служба МНС, допомога надається МНС при посередництві британської благодійної організації «Східний альянс за надійний і екологічний транспорт» (Eastern Alliance for Safe and Sustainable Transport – EASST), її українського партнера – благодійного Фонду сприяння безпеці дорожнього руху (ФСБДР), за підтримки Посольства Великої Британії в Україні і Державної митної служби України.

Під час заходу директор Департаменту цивільного захисту МНС України Василь Стоєцький висловив подяку всім, хто долучився до цієї акції: «Я хочу подякувати нашим британським колегам, які зробили такий подарунок для України, і безпосередньо для Житомирської області. Також хочу передати велику подяку посольству Великобританії, яке взяло безпосередню участь у тому, щоб ця акція відбулася. Зрозуміло, якщо подібна робота проводиться на загальнодержавному рівні, всі технічні проблеми вирішуються дуже просто. Водночас, коли така акція проходить на добровільних засадах, то треба проявити велику ініціативу і подолати багато перешкод, щоб сьогодні ця техніка стояла у Києві, а завтра – у бойових розрахунках Житомирщини».

У свою чергу голова правління ФСБДР, представник EASST Єгор Калашніков наголосив на тому, що подібні акції особливо важливі, оскільки тримаються на ініціативі людей, їхньому бажанні допомагати один одному.

«Все вийшло досить цікаво. Майк Пітні (співробітник Пожежної станції в Ешфорді, лідер групи британських пожежників) зі своїм товаришем півроку тому потрапив у місто Коростень Житомирської області, де мав змогу поспілкуватися з місцевими пожежниками. Тоді якраз і народилася ідея чимось допомогти українській стороні, поділитися досвідом. Майк Пітні запропонував досить сміливу ідею – своїм ходом привести в Україну 2 автомобілі, не нових, але в хорошому стані, і подарувати колегам у Коростені. Ідея викристалізовувалася і поступово Майк знаходив прихильників. Як результат, 8 хлопців, британців, стали добровольцями. Вони за власний рахунок взяли відпустку, за своєю ініціативою сформували 2 екіпажі і привезли нам ці машини», – розповів Єгор Калашніков.

Один із британських пожежних Джеймс Смарт повідомив, що машини, які представлені, є стандартними пожежними транспортними засобами і використовуються на території всієї Великобританії. Вони обладнані автоматичною коробкою передач і автоматизованою комп’ютерною системою гальмування. Стандартна пожежна машина має 40-метрову драбину. Також вона обладнана пожежними рукавами, які миттєво можна розгорнути. Крім того, машини оснащені всім необхідним обладнанням для надання допомоги під час ДТП і для ліквідації витоку шкідливих речовин. Автомобілі можуть розвивати швидкість до 140 км/год.

«Ми проїхали 2 500 км, щоб передати ці автомобілі і обладнання вам. Хоча ми вже не використовуємо ці машини, вони і досі вважаються сучасними, надійними, функціональними і гарно обладнаними. Сподіваємося, вони добре тут служитимуть», – сказав Джеймс Смарт.


Відео: Радіо Свобода