Суддівський скандал на ХХХVІ обласному зльоті юних інспекторів руху: попросили втрутитися Рижука

Батьки учасників команди ЮІР «Автолад» Тетерівської загальноосвітньої школи Житомирського району надіслали відкритого листа керівникові області Сергієві Ружуку.

Те, що відбулося на цьогорічному обласному зльоті юних інспекторів руху для них стало неприємною несподіванкою. Поведінка суддів їх настільки вразила, що вони вирішили звернутися до очільника області, надавши ситуації широкого розголосу, бо те, сталося, на думку батьків дітей команди “Авто-лад” – відверте свавілля.

Хочемо звернути Вашу увагу на несправедливе рішення журі ХХХVІ обласного зльоту ЮІР (юних інспекторів руху), який відбувся 08.06.12 на базі ЗОШ № 16 м. Житомира. В змаганнях взяли участь 9 команд області, – пишуть обурені батьки губернаторові Житомирщини.

Результати змагань були штучно спотворені, а визначення переможця відбулось під тиском окремих членів журі.

Так, вважаємо за потрібне повідомити Вас про те, як відбувалось підбиття підсумків змагання. Після виставлених балів по закінченню усіх конкурсів, а саме: «Велоестафета», «Юний регулювальник», «Медична допомога», «Знання правил дорожнього руху» та «Агітбригада» і підрахунку загальних балів команд – переможцем ставала команда ЮІР «АвтоЛад» Тетерівської ЗОШ І-ІІІ ст., яка в сумі за п’ять конкурсів набрала 64,925 бали, а команда ЮІР СШ №16 м. Житомира 64,750 бали.

Після цього члени журі від Спілки автомобілістів Житомирської області та Товариства Червоного Хреста м. Житомира почали тиснути на інших членів журі з вимогою віддати перемогу команді ЮІР ЗОШ № 16 м. Житомира. Отримавши відмову змінювати бали від інших членів журі представник Спілки автомобілістів змінив свою початкову оцінку за виступ агітбригади команди ЮІР «АвтоЛад» з 29,5 на 28,5 бали (максимальна – 30 балів).

В штучно спотвореному підсумку змагань команда ЮІР «АвтоЛад» набрала 64,675 бали, що на 0,075 бали менше ніж команда ЮІР СШ № 16.

Представники журі від управління освіти та науки і головного управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської облдержадміністрації підтверджують факт зміни результатів конкурсу.

Організаторами зльоту виступають: УДАІ УМВС України в Житомирській області, головне управління молоді та спорту Житомирської ОДА, управління освіти та науки Житомирської ОДА, Житомирська обласна організація спілки автомобілістів України. Проте начальники управлінь, отримавши аналогічне звернення, проігнорували дану проблему і відсторонились від розгляду питання.

Дивною є позиція головного управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської ОДА, яка надає путівки для відрядження команди на Всеукраїнський зліт, який проходить у МДЦ «Артек». Якщо керівництво управління не цікавить справедливе визначення кращої команди області – навіщо відправляти свого представника для участі у суддівстві конкурсу?

І найголовніше питання: Навіщо проводити обласний зліт з п’яти конкурсів із чотирма суддями, якщо через суб’єктивну думку одного члена журі по одному конкурсу змінюється загальний підсумок змагань?

Звертаємо Вашу увагу на неприпустимість таких дій членами журі на дитячих конкурсах. Адже ми повинні виховувати у дітях повагу, чесність та справедливість. Діти не повинні з ранніх років бачити несправедливість та упередженість. Метою зльоту є визначення дійсно кращої команди області, а не штучно «витягнутої» на І місце.

Учасниками шкільної команди ЮІР «АвтоЛад», яка складається з 10-ти чоловік, є учні 5-7 класів, п’ятеро з яких перший рік займаються в команді і протягом року доклали чимало зусиль для досягнення результату. Своїми діями такі члени журі відбивають у дітей бажання займатись в гуртках та брати участь у конкурсах.

Шановний Сергіє Миколайовичу! Просимо Вас розібратися в даній ситуації, відновити справедливість, яка була порушена при підбитті підсумків змагань і дати відповідь на питання: Яка команда має представляти Житомирську область на Всеукраїнському зльоті?

З повагою та надією на Ваше розуміння. Батьки учасників команди:

Блажиєвська Олена Францівна
Хомчук Зоя Павлівна
Ковальчук Наталія Володимирівна
Куликівська Раїса Францівна
Данилко Валентина Станіславівна
Нагорна Тетяна Андріївна
Савіна Тетяна Олегівна
Рєбдєва Марія Домініківна
Умінський Юрій Йосипович
Августович Олена Михайлівна
Керівник команди:
Маєвський Руслан Броніславович