Юрія Луценка офіційно визнано політичним в’язнем

Європейський суд з прав людини задовольнив скаргу колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка.

Як повідомила УНІАН телефоном зі Страсбурга адвокат Луценка Валентина Теличенко, відповідне рішення Європейський суд виніс сьогодні під час слухань у Страсбурзі.

“Суд визнав порушення статті 5-ї (Конвенції прав людини – ред.) – незаконність утримання під вартою Луценка. Так само визнав наявність політичних мотивів”, – сказала Теличенко.

За її словами, формулювання суду є чіткими та однозначними і вказують на неприйнятність практики, яка мала місце у провадженні проти Луценка.

При цьому адвокат зазначила, що те, що було відзначено судом сьогодні, стосується і справ інших колишніх українських урядовців, зокрема, колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко та колишнього т.в.о. міністра оборони Валерія Іващенка, які також звернулися до Європейського суду з прав людини. “Цим рішенням суд фактично визнав, що в Україні можливе переслідування з політичних міркувань. На жаль, віднині однозначно ясно, що Віктор Янукович увійде в історію України як Президент, при правлінні якого суд і судову систему використовували з метою вирішення політичних забаганок”, – підкреслила Теличенко.

Нагадаємо, Луценко звернувся до Європейського суду з прав людини 21 січня 2011 року. Він, зокрема, оскаржував необґрунтоване та незаконне затримання, а також те, що не був поінформований про причини свого арешту. 17 квітня цього року палата суддів Європейського суду з прав людини провела публічні слухання за цією скаргою.

УНІАН