Сергій Рижук розв’язує низку болючих проблем Житомира

В Житомирі влада працює над розв’язанням низки болючих проблем міста.

За особистого сприяння голови Житомирської облдержадміністрації Сергія Рижука за розпорядженням Кабінету Міністрів з державного бюджету виділено 5 мільйонів гривень на погашення боргів ЖТТТУ та 4 мільйони гривень на завершення новобудови по вул. Щорса, 155. Про це повідомив заступник голови облдержадміністрації Ярослав Долгих.

КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» невдовзі нарешті забуде про слово «борг». Для підприємства на пільгове перевезення з державного бюджету буде виділено 5 млн грн. Фактично ці гроші підуть на скасування заборгованості перед працівниками ЖТТУ.

Ні для кого не секрет, що саме попередня влада довела ЖТТУ до кризового стану. Відсутність компенсації пільгового проїзду, застарілий автопарк, закриття трьох маршрутів тролейбусів – підприємство всерйоз і надовго погрузло в боргах по заробітній платі. Працівники, які не отримували грошей по півроку, були доведені до відчаю: напередодні минулого Нового року працівники ЖТТУ не вийшли на маршрути, оголосивши страйк.

___________________________________________________________________________________________

«Я мав розмову з Прем’єр-Міністром України Миколою Азаровим щодо одного питання: допомогти нашому ТТУ позбавитися боргів та стати прибутковим. Зараз ми отримали 5 млн гривень державної субвенції на компенсацію пільгового перевезення. Ми будемо допомагати підприємству до тих пір, поки воно саме не станете прибутковим»

Сергій Рижук

____________________________________________________________________________________________

До речі, до Дня міста в Житомирі на лінію вийшов перший тролейбус, відремонтований силами і можливостями ЖТТУ, який курсує маршрутом № 1. У ньому відремонтовано основні вузли та агрегати, замінено мости, електропроводку, оновлено салон. Загалом він виглядає якт новий. Після відновлювального ремонту термін експлуатації тролейбуса становитиме до 10 років. Другий тролейбус курсує з 22 вересня – дня, коли область відзначила 75-річчя, маршрутом «Крошня–Гідропарк». Цей маршрут відновлює роботу після семи років.

Також за сприяння голови Житомирської облдержадміністрації Сергія Рижука із державного бюджету виділено 4,5 млн. грн. на завершення будівництва проблемної новобудови по вул. Щорса, 155, що у Житомирі. Саме така кількість коштів потрібна для того, аби завершити будівництво об’єкту, яке розпочалось ще у 2006 році і триває дотепер.

Ще в лютому 2006 року 110 житомирських сімей уклали договори з КП «Житомирбудзамовник» на придбання житла в новобудові по вул. Щорса, 155. Термін здачі будинку був – липень-серпень 2007 року, проте будівництво затягнулося. На цілих 5 років.

Навесні 2012 року в Житомирі вибухнув скандал навколо будівництва житлового будинку. 10-поверхівка на 110 квартир по вул. Щорса, 155 була введена в експлуатацію, хоча фактично була недобудована. Житомиряни вклали у будівництво величезні суми, взяли кредити, продали свої квартири, а залишились ні з чим. Обурені люди вимагали від забудовника КП «Житомирбудзамовник» і влади пояснити вкладникам, хто і за які кошти буде добудовувати їх будинок.

«6 травня 2012 року нас запросили на зібрання, де було оголошено, що керівник підприємства «Житомирбудзамовник» зник, бухгалтерія з підприємства зникла, і що наш будинок добудовувати нема кому, – розповідає житомирянка Олена Власюк, одна із інвесторів об’єкту. – Потім ми дізнались, що у грудні 2011 року наш будинок було здано в експлуатацію, хоча насправді в будинку не було даху, ліфтів, комунікацій та жодних внутрішніх робіт. Ми створили ініціативну групу і почали активно боротися за свій будинок».

Щоб вберегти людей, які інвестували кошти у придбання квартир, від втрати недобудованого житла, міськвиконком прийняв рішення про передачу недобудованого об’єкту на баланс КП «Агентство з управління майном» Житомирської міської ради. Проте і цей забудовник не особливо зрушив питання з мертвої точки через брак коштів, а саме 4,5 млн гривень.

В червні на будівельному майданчику по Щорса, 155 із інвесторами зустрівся голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Рижук. Він запевнив, що вивчить ситуацію і знайде рішення проблеми. Сьогодні за розпорядженням Кабміну необхідна сума в 4,5 млн гривень буде виділена на добудову багатоповерхівки.

___________________________________________________________________________________________

«Від всіх інвесторів будинку я висловлюю вдячність Сергію Миколайовичу Рижуку за допомогу, – говорить Олена Власюк. – Він особисто нам пообіцяв, що займеться цим питанням, і слова свого дотримав. Добре знаємо, що це було непросто. Маємо велику надію, що гроші прийдуть вчасно і будівництво нарешті завершиться. Будівельники говорять, що, якщо цю зиму будинок простоїть без даху, потрібно буде знімати верхній поверх».

____________________________________________________________________________________________

Нагадаємо, що за особистого сприяння Сергія Рижука через переговори з Прем’єр-міністром Миколою Азаровим Житомир отримав суттєву фінансову підтримку держави для проведення реконструкції та ремонту низки важливих об’єктів: капітальний ремонт водопідйомної греблі на річці Тетерів, реконструкцію літньої естради «Ракушка», будівництво музею природи, відновлення Житомирської обласної філармонії, закінчення будівництва музичної школи ім.Лятошинського.

Наталя Іваненко