У Житомирі провели рейд із виявлення у супермаркетах прострочених і зіпсованих товарів. ВІДЕО

Прийшов, побачив, не купив – під таким девізом у Житомирі провели рейд із виявлення у супермаркетах прострочених і зіпсованих товарів.

Активісти перевірили 11 магазинів – і в кожному знайшли зіпсовані продукти. Прострочені вафлі, печиво та твердий сир. Такі продукти активісти знаходять, ледь переступивши поріг супермаркету. Кажуть, магазини користуються тим, що люди не вчитуються у цінники і не перевіряють термін придатності.

Покупці крамниці результатами перевірки здивовані. Кажуть – продукти тут купують часто, але претензій ніколи не мали.

Олександр Мельник, покупець: “Ми дивимось на терміни зберігання. Да, звичайно, є продукція, яка залишає бажати кращого, але серйозних зауважень я не знаходжу”.

Адміністрація маркету – надані докази порушень ігнорує, відмовляються спілкуватися і з журналістами. В іншій торговельній мережі за прострочену курятину, овочі та набори суші гроші повертають без проблем – і обіцяють прибрати з полиць неякісний товар.

Денис Павленко, адміністратор торговельної зали супермаркету: “Я обещаю, что мы ещё усилим контроль по товарам, постоянко будем смотреть, предложим экспертов по качеству к работе, вовремя будем снимать. Думаю, больше такого инцидента не произойдет”.

Однак активісти стверджують – навряд чи ці обіцянки будуть виконані. 2 тижні тому вони вже виявляли прострочені продукти у тих самих супермаркетах, але щойно ревізори залишали заклад – неякісні товари поверталися на полиці.

Денис Стрельцов, представник громадської організації “Зелена Планета”: “Вот сегодня мы опять таки проехали по всем тем же магазинам, ничего не изменилось, то есть это уже закономерность. Никто не хочет ничего убирать, никто не хоет тратить деньги на списание продукции. Её потихонечку пытаются продавать. Переклеивают ценники, перебивают даты, сроки годности”.

В інспекції із захисту прав споживачів розводять руками – планові перевірки вони можуть проводити лише раз на рік, та й то – заздалегідь попередивши власників крамниць.

Олександр Дацко, в.о. начальника інспекції з питань захисту прав споживачів у Житомирській області: “Плановая проверка – это мы приходим в магазин, приносим уведомление и за 10 дней предупреждаем магазин, что будет проверка. Естественно, магазин весь тот простроченый товар, который у них есть – убирает с полок”.

Інспектори радять уважно читати маркування та зберігати чеки – лише тоді магазин можна покарати. А активісти – обіцяють проводити рейди, доки неякісні товари не зникнуть із полиць супермаркетів.