Перспективні професії майбутнього: нано-медики, менеджери аватарів, трейдери банків часу

Все в нашому світі змінюється кожної хвилини.

З’являються нові технології. Якщо вірити вченим, то вже чере 20 років на нас чекають глобальні зміни.

Про це інформує ubr.ua.

Медицина, екологія, наука, економіка і навіть соціальний устрій суспільства зазнають змін.
Нові технології дозволять дозволять створити десятки нових спеціальностей або повернути до життя ті професії, які здавалося вже забуті.

Нано-медики будуть не менш затребувані, ніж фермери, а от вчителям у школі потрібно буде підлаштовуватися під нові погляди своїх учнів.

Отже, 20 найбільш перспективних професій, які виникнуть до 2030 року:

Нано-медик

Нанотехнології дозволять легко створювати субатомні механізми – крихітних роботів, які будуть допомагати лікувати пацієнтів і проводити профілактичні обстеження. Фахівці по роботі з таким обладнанням будуть затребувані у всьому світі.

Хірург зі збільшення пам’яті

Людська пам’ять стане схожа на комп’ютерний ресурс – її можна буде збільшувати, прати або переносити частину спогадів на різні носії. Очікується, що одним з основних завдань хірургів стане допомога тим, у кого пам’ять “переобтяжена” і заважає засвоювати нову інформацію.

Знавець наукової етики

Чим глобальніше будуть наукові відкриття, тим більше доведеться вченим замислюватися про питання етики. Фахівцям у цій області доведеться приймати важливі для всього людства рішення – чи варто продовжувати досліджень в тій чи іншій області, чи не занадто висока ціна наукового відкриття для всієї планети.

Фермери та скотарі, що працюють з генними технологіями

Генетично модифіковані продукти обіцяють стати не тільки смачними, але і корисними. Наприклад, у майбутньому з’являться фахівці, які зможуть виростити помідори з вакциною від різних хвороб, або вивести нову породу корови із збагаченим білком лікувальним молоком.

Консультант для літніх

Завдяки досягненням науки і медицини термін життя звичайної людини збільшиться на пару десятків років – а значить, кількість старіючого населення сильно зросте. Літнім людям знадобляться помічники та консультанти, які подбають про їхнє здоров’я. Вони будуть чудово розбиратися в останніх досягненнях сучасної медицини, мати запас знань у сфері лікарських засобів, протезування, психології, природних препаратів, дієти і фітнеса.

Спеціаліст по створенню штучних органів

У самому найближчому майбутньому проблема трансплантації буде вирішена раз і назавжди.
Вчені знайдуть спосіб “вирощувати” живі частини тіла, які з часом замінять протези і штучні органи. Тому в новій сфері медицини будуть необхідні безпосередньо творці органів, лікарі, психологи, а також фахівці сховищах і підприємствах з відновлення пошкоджених трансплантатів.

Космічні пілоти, архітектори та гіди

Освоєння космосу принесе колосальний дохід і створить масу робочих місць. У сфері космічного туризму будуть затребувані пілоти і гіди, а для нових готелів на Марсі чи Місяці знадобляться сміливі і рішучі архітектори.

Працівники вертикальних ферм

Сільське господарство через десять років знайде собі новий будинок – хмарочоси у великих містах. Ідея “вертикальних ферм” дозволить впоратися з проблемою продовольства, а також суттєво розвантажить основні дорожні магістралі. Фермери нової формації будуть фахівцями в інженерії, ботаніки і торгівлі.

Фахівець з боротьби зі зміною клімату

Проблеми екології неминуче спричинять за собою зміни клімату. На боротьбу з цими змінами в майбутньому направлять цілу армію працівників. Їм належить реалізувати досить сміливі проекти – наприклад, встановлювати гігантські парасольки для відбиття сонячних променів, або покривати дно океану залізними тирсою, які допоможуть розмноженню планктону і морських водоростей, які забирають вуглекислий газ з атмосфери.

Фахівець з карантину

На жаль, людство не застраховане від глобальних катастроф. На випадок епідемії небезпечного вірусу вчені розроблять особливі програми ізоляції по районах і містах, за виконанням яких будуть стежити фахівці з карантину.

Погодна поліція

У майбутньому з’являться справжні погодні пірати і контрабандисти, які зможуть незаконним чином змінювати клімат на замовлення забезпечених персон. Для боротьби з нелегальними змінами погоди буде створений особливий загін поліції, який регулює кількість хмар або сонячного світла – всім всього порівну.

Віртуальний юрист

Міжнародний бізнес – річ складна і заплутана. Розібратися в хитросплетіннях і протиріччях законів різних країн допоможе віртуальний фахівець у галузі права, який надає юридичні послуги on-line.

Менеджери аватарів і віртуальні вчителі

У ролі викладачів незабаром будуть виступати не реальні люди, а особливі персоніфіковані навчальні програми. У ролі інтерактивного вчителя в даному випадку виступить віртуальний персонаж або аватар. Слідкувати за їх роботою будуть менеджери-куратори.

Розробники альтернативних видів транспорту

Літаючі й плаваючі засоби пересування на альтернативному паливі стануть реальністю через якихось 5-10 років. Автопром отримає масу нових фахівців і величезну кількість робочих місць, а наша планета – чисту атмосферу без шкідливих вихлопів.

Фахівці з адресного віщання

Персональний телеканал чи радіостанція? У будь-який момент! Контент стає все більш різноманітним, тому дуже легко вибрати програми або фільми по вашому особистому смаку. У майбутньому над широким асортиментом індивідуального контенту будуть працювати фахівці з адресного віщання, які вкупі з продюсерами та психологами зможуть розробляти безліч нових інформаційних продуктів персональної спрямованості.

Утилізатор інформації

Інформаційний простір через десяток років досягне небачених розмірів. Гарантовано знищити непотрібну інформацію про свою персону чи бізнесі допоможуть фахівці-утилізатори. Вони подбають про те, щоб жоден файл не опинився в руках ваших конкурентів або недругів.

Менеджер віртуального простору

У кожного з нас кілька адрес електронної пошти, маса профілів у соціальних мережах, чатах і форумах – усіх паролів і координат не згадаєш. В майбутньому у вас з’явиться помічник, який швидко впорядкує віртуальну частина вашого життя, допоможе розібратися з листами та повідомленнями, а також управлінням on-line-профілями.

Брокери і трейдери банку часу

Час обіцяє стати найбільш цінною валютою. Ви зможете заробляти і витрачати її в банку часу – це спільнота, учасники якого надають один одному послуги і розплачуються одиницями часу. Наприклад, ви можете вимити машину або вигуляти собаку, отримати натомість “валюту” і оплатити нею ті послуги, в яких потребуєте ви. Брокер є організатором операцій на цій біржі.

Соціальний працівник соціальних мереж

Спілкування в соціальних мережах деколи може вивести з себе або заподіяти серйозної шкоди душевному здоров’ю, особливо якщо ви – особистість творча і популярна. Сварки і конфлікти між учасниками віртуальних спільнот можуть перерости у справжню війну, уникнути якої допоможуть кваліфіковані психологи. Ці соціальні працівники стануть своєрідною службою порятунку для жителів мережі.