На Житомирщині громадський діяч викликає губернатора на дебати

Станіслав Гуменюк, депутат Барвінківської сільської ради (Малинський р-н), Член Національної екологічної ради України, голова Громадського руху «Врятуємо Полісся!» викликає на теледебати голову ЖОДА Сергія Рижука.

Обгрунтування такого рішучого кроку викладене у відкритому листі:

Голові
Житомирської обласної державної адміністрації
Рижуку Сергію Миколайовичу

Відкритий лист

Шановний Сергію Миколайовичу!

Звертаємося до Вас із пропозицією зустрітися й обговорити «титанове» питання у форматі «теледебати: Житомирська ОДА — ГР «Врятуємо Полісся!» на рівні перших осіб сторін.

Справа в тому, що наші телефони розривалися від дзвінків із запитаннями типу, «що то було» відносно Вашої відповіді на питання журналіста інтернет-видання «Репортер Житомира», яке звучало так: «…як, видобуваючи титан, зберегти унікальність екосистеми Житомирщини, її ліси, річки, поля, озера, оскільки за висновками вчених це призведе до екологічної катастрофи?» (прес-конференція 28 лютого «Ретроспектива трьох останніх років: що було і що змінилося. Подальший розвиток регіону»).

Відслідковуючи логіку Вашої чотирихвилинної відповіді, журналістам і громадськості було тяжко зрозуміти Ваші висловлювання. Одні їх сприймали як вердикт: «Приречені та й годі», інші раділи перспективам рекультивації наших «бідних» земель методами їх збагачення через перевертання екскаваторами, деякі відчували гордість за те, що ми ввійшли в четвірку світових родовищ…

Ми, взагалі, здивовані Вашими заявами про чагарники та немічні дерева, які ростуть там, де залягають поклади ільменіт-титанової руди.

Таке враження, що Ви не знаєте про сотні гектарів унікального лісу на території Злобицького родовища поблизу монастирів у Кип’ячому? Чи про тисячі гектарів родючих полів на території Торчинського родовища?

Певно, що Ви їх переплутали з пустищами-ямищами на місцях так званої «рекультивації» використаних родовищ навколо Іршанська…???. Та, найприкріше, що Ви не відповіли на запитання журналіста жодним словом.

Позитивним у цьому всьому є той факт, що за останні 10 місяців Ви все-таки спромоглися щось сказати з цієї проблематики, частково, хоча й досить непрозоро, розкрили Ваше бачення розвитку ситуації, що склалася.

Сподіваємося, що під час нашої зустрічі-дискусії буде окреслено не лише багато проблемних моментів, а й намічено конструктивні шляхи їх вирішення.

Усвідомлюючи Вашу зайнятість, вибір часу та місця нашої зустрічі залишаємо за Вами, але за умов: вона має відбутися до 21 березня цього року – дати проведення чергової сесії Житомирської обласної ради; про Вашу згоду просимо повідомити не пізніше 14 березня. Також просимо погодити інші формальності проведення даного заходу.

У разі Вашої відмови залишаємо за собою право оприлюднити наш коментар Вашої відповіді на запитання журналіста на прес-конференції 28 лютого та сприймати відмову як небажання спілкуватися з представниками громадськості та ЗМІ з даного резонансного для області й усієї України питання.

У нас ще є сподівання, що після такої зустрічі Житомирщина перестане відчувати себе «приреченою об’єктивно-історично» й Полісся не змінить своє «ім’я, прізвище й по батькові» на «Титанік», нехай і найрозкішніший, але з передбачуваною долею.

____________________________________________________________________________

З повагою,

За дорученням Координаційної Ради Громадського руху «Врятуємо Полісся!» Голова Громадського руху «Врятуємо Полісся!»

Станіслав Гуменюк,

координатори Громадського руху «Врятуємо Полісся!»

Юрій Докиль,
Василь Ходаківський