В Житомирі суд підтвердив, що закордонний паспорт коштує 170 гривень. ВІДЕО

Член житомирської команди Демократичного Альянсу Іван Фурлет довів у суді, що оформлення та видача закордоннного паспорта в Україні коштує 170 гривень.

“Це рішення суду та низка інших рішень вкотре доводять, що Державна міграційна служба свідомо порушує чинне законодавство і займається нічим іншим як незаконним бізнесом, порушуючи права громадян. А для громадян це приклад того, що потрібно не боятись чиновників і сміливо відстоювати свої права”, — коментує перемогу в суді демальянсівець Іван Фурлет.

Ще минулого року Іван подавав документи до ВГІРФО (наразі Державної міграційної служби) згідно чинних правил оформлення та видачі закордонних паспортів.

Проте, інспектор, який був відповідальний за прийняття документів, неправомірно вимагав надання додаткових документів та сплати грошей, не передбачених правилами:

1. Фотокопій документів;

2. Надання довідки “про несудимість”;

3. Квитації про сплату за послуги ВГІРФО 87,15 грн.;

4. Квитанцію про сплату за “бланк паспорта” 120 грн.

Тоді інспектор відмовив у прийнятті документів житомирянину, а Іван пішов до суду.

За підтримки всеукраїнської кампанії СТОП свавіллю в паспортних столах хлопець особисто у судовому порядку оскаржив неправомірні дії чиновників.

“Дане рішення хоча і визнає неправомірними дії конкретного працівника, але слід розуміти, що справжнім винуватцем є “система”. І те, що вона діє неправильно слід виправляти, а не терпіти”, — коментує рішення судді демальянсівець Іван Фурлет.

ВІДЕО того як Іван подавав документи: