У Житомирі розвивається інклюзивна освіта

Обласний семінар «Міжвідомча діяльність у впровадженні інклюзивної освіти» розпочали 1 квітня 2013 року в Житомирі за підтримки Національної Асамблеї інвалідів України.

Про це інформує прес-служба міської ради Житомира.

Депутат міської ради Неля Ковалюк говорить, що у місті вже помітні деякі зміни для потреб людей з інвалідністю. Необхідним кроком є і поширення інклюзивної освіти.

Інклюзивне навчання забезпечує доступ до освіти дітей з особливими потребами в загальноосвітніх школах за рахунок застосування методів навчання, що враховують індивідуальні особливості таких дітей.

В основу інклюзивної освіти покладена ідеологія, яка виключає будь-яку дискримінацію дітей; забезпечує рівноцінне ставлення до всіх людей, але створює спеціальні умови для дітей з особливими потребами.

«Я сподіваюся, що спільно ми зможемо запровадити інклюзивну освіту у м. Житомирі.

Для цього необхідно змінити нашу ментальність, наше суспільство. Для того, щоб змінити когось, потрібно змінити спочатку себе.

Щомісячно ми проводимо заходи, які сприяють впровадженню інклюзивної освіти в Житомирі”, – говорить активний депутат міської ради від фракції “Фронт Змін” Неля Ковалюк.

Начальник відділу Національної Асамблеї інвалідів України Лариса Байда говорить, що Житомир має бажання і порив у запровадженні інклюзивної освіти.

У цьому члени Асамблеї переконалися під час всеукраїнських конференцій. Саме тому цього разу семінар вирішили провести в Житомирі.

Міський голова Житомира Володимир Дебой сприяє широкому впровадженню інклюзивної освіти в Житомирі.

«Цю роботу необхідно продовжувати для того, аби освіта для дітей з особливими потребами була більш доступною, а вони відчували себе потрібними, частинкою суспільства. У Житомирі таких дітей майже 2 тисячі», – сказав міський голова Житомира.

Володимир Дебой подякував депутату міської ради Нелі Ковалюк за активну позицію та багаторічну роботу в напрямку підвищення комфорту, соціалізації людей з інвалідністю.

У Житомирі вже зроблено перші кроки до запровадження інклюзивної освіти для дітей, які того потребують.

Для майже 1400 вихованців дошкільних навчальних закладів створено належні умови – працюють окремі спеціальні групи для дітей із порушенням мови, зору, слуху, психічного розвитку, опорно-рухового апарату.

Нині у 25 дошкільних закладах сформовано 77 таких груп.

Загальноосвітні школи Житомира також мають класи інклюзивного навчання.

Нагадаємо, в минулому році в Житомирі відкрито Центр соціальної реабілітації для дітей з інвалідністю.

Міський голова Житомира Володимир Дебой повідомляє радісну новину – цього року на базі Центру відновить роботу басейн!

“Запровадження інклюзивного навчання – важливий і необхідний для суспільства крок”, – стверджує начальник управління освіти ОДА Олександр Пастовенський.

Часто діти, які мають фізичні вади, просто вражають своєю стійкістю, внутрішнім світом та талантами. Тому інклюзивна освіта – це можливість для таких дітей реалізувати себе в житті.

Начальник управління освіти міської ради Валентина Весельська упевнена, що педагоги міста не мають сприймати навчання дітей із особливими потребами як проблему.

Необхідно просто знайти до цих дітей підхід.

Для цього у Житомирі заклади, де впроваджена інклюзивна освіта, мають належну матеріально-технічну базу, укомплектовані штати, тут працюють вчителі-логопеди, вчителі-дефектологи, практичні психологи.

У Житомирі функціонує спеціальний навчально-виховний комплекс №59, в якому виховується 135 дітей із порушенням психічного розвитку та хворих на дитячий церебральних параліч.

«Система освіти міста працює над тим, щоб ми могли забезпечити таких дітей можливостями до широкого безперешкодного доступу до навчання», – підкреслила Весельська.

Учасники семінару – директори шкіл.

Серед основних питань, які детально розглядатимуться упродовж двох днів – ключові аспекти інклюзивного навчання, міжвідомчий підхід у впровадженні інклюзивного навчання, архітектурна доступність шкіл, роль психолого-медико-педагогічної консультації.

Організатори: Національна Асамблея інвалідів України, Канадський центр вивчення інвалідності, Житомирська обласна громадська організація людей з інвалідністю «Молодь. Жінка. Сім’я».