На Житомирщині пройшла акція протесту проти педофілії

У середу, 14 серпня, під стінами Бердичівського міськрайонного суду пройшла акція протесту «Катюзі по заслузі».

Про це інформує rio-berdychiv.info.

Дату зібрання обрали не випадково – саме у цей день мало відбутися чергове засідання у справі підозрюваного в педофілії директора Гришківецької гімназії.

Задля того, аби підтримати родину постраждалого хлопчика та зупинити нелюдів, які ламають дитячі долі, сюди прийшло чимало небайдужих городян.

«Захистимо наших дітей», «Ні» – сексуальному насильству над дітьми», «Педофілія – знищення майбутнього», «Дядю, не знищуйте наше життя», «Вимагаємо прийняття закону про примусову кастрацію педофілів!» – ці та інші змістовні і такі багатомовні гасла були виведені на плакатах, які тримали у руках люди, вимагаючи справедливості.

«Ми вийшли сюди задля того, щоб заявити про таке ганебне явище, як педофілія. Спеціально акцію протесту ніхто не готував, її ініціювали небайдужі до чужого горя городяни. Вони сказали своє «ні» і виступили проти насильства. На місці потерпілої родини міг бути будь-хто, у всіх є діти. Хочу звернутися до батьків та дітей, які опинилися в подібній ситуації: не бійтеся говорити! Соромно має бути не вам! Якщо ви будете продовжувати мовчати і замикатися у собі, позбутися такого страшного явища навряд чи вдасться», – каже представник родини потерпілих Галина Гриценко.

Нагадаємо, більш ніж пів року тому, звістка про затримання Заслуженого вчителя України, депутата міської ради і добре знаного у місті чоловіка Дмитра Лазебного, у зв’язку із підозрою у педофілії, сколихнула всю країну.

Здавалося б, як таке можливо? В той же час багато бердичівлян стверджували, що знали про усе це дуже давно, однак дотепер розголосу і, відповідно, беззаперечних доказів, які б могли підтвердити або спростувати те, що підсудний розбещував дітей, не було.

Зараз, завдяки родині потерпілого хлопчика, яка наважилася вголос заявити про те, що їх син став жертвою сексуального насильства, з’явився шанс врешті у всьому розібратися, встановити справедливість, покарати винних і убезпечити інших дітей.

Важко навіть уявити собі, що вже пережила ця мужня сім’я та скільки ще їй доведеться пережити, поки підозрюваному не буде винесено вирок. Однак, незважаючи на жодні перешкоди, що виникали і, як стверджують рідні, не припиняють виникати на їх шляху, вони продовжують боротися.

Мама хлопчика, яка погодилася поспілкуватися із журналістами, розповіла, що вона досі так і не змогла переглянути відеозапис із квартири підозрюваного повністю, її сили волі вистачає максимум на 15 хвилин того кошмару за участю її дитини.

Окремі фрази, що на адресу її сина лунали від «вчителя», які вона навела для прикладу, просто жахають.

Жінка зазначила, що її дитина досі знаходиться у важкому психічному стані і ніяк не може оговтатися від того страшного «репетиторства».

Що ж стосується самого підозрюваного, то він, за словами Галини Гриценко, веде себе зухвало, та не визнає провини. Більше того, останнім часом директор Гришківецької гімназії почав стверджувати, що не він вчиняв насильство над своїм учнем, а навпаки, пояснюючи, нібито учень фізично сильніший від нього, розповіла мама потерпілого.

Серед протестувальників була одна вчителька. Жінка зазначила, що свого часу вона працювала старшим викладачем психології. Вона запевнила, що педофіли – водночас і хворі, і злочинці, а це – страшний комплекс. Із ними треба боротися: не можна сидіти склавши руки, не звертаючи увагу на те, що коїться навколо.

Свою думку із приводу ситуації висловив кожен із учасників акції. Так, житель Бердичева Василь розповів, що він сам батько двох дітей. Зовсім скоро його малеча піде до школи, тож чоловік боїться навіть допустити думку про те, що хтось із вчителів зміг би домагатися його дитини. Він зауважив, що дізнавшись про подібне власноруч покарав би педофіла.

Чоловік наголосив, що хоча б він і забрав чуже життя, цим самим зламавши власне, зате знав би напевно, що більше від нелюда ніхто не постраждає.

Звісно – це не вихід. Та й ніхто не збирається чинити жодного самосуду. Нині всі надії і сподівання покладено на рішення суду, на яке, до речі, ще доведеться почекати. Не випадково на самому початку статті ми говорили про те, що чергове засідання мало (!) відбутися.

Річ у тім, що у зв’язку із раптовою хворобою підозрюваний до зали суду так і не з’явився. Як результат, жодного вердикту винесено не було, натомість строк тримання Дмитра Лазебного під вартою продовжили до 14 жовтня поточного року. Наступне засідання заплановано на 2 жовтня.