Останнім часом чи не кожна сесія Житомирської облради супроводжується гучним скандалом та акціями протесту під стінами ОДА.
Вчителі та батьки педліцею вимагали не закривати заклад і просили депутатів вирішити проблему з його фінансуванням більш гуманним способом, працівники ТТУ постійно звертаються до чиновників з проханням врешті-решт вирішити фінансові проблеми підприємства та видати заборговану зарплатню, селяни із районів закликають не приймати рішення про титанові кар’єри на території регіону, а «чорнобильці» вкотре нагадують про свої потреби.
Втім, і у самій облраді не все так гладко. Підготовка до чергової сесії все більше стає схожим на міжсобойчик влади. Така ситуація незмінно вигідна «регіоналам», які навіть не намагаються налагодити конструктивний діалог з опозицією в інтересах громади області, яку представляють у владних кабінетах.
У опозиційних депутатів вистачає голосів тільки блокувати іноді прийняття рішень на сесії, але немає голосів, щоб прийняти суспільно-важливі проекти. У ЗМІ всіляко мусується питання про важливість і складність впровадження медичної реформи і обіцянки влади при прийнятті будь-яких рішень радитися з громадою. Коли все доходить до справи, то ніякої підтримки, а тим паче обговорень, нема.
Приклад: обидва мої проекти, які представляв на останній сесії облради 19 вересня. Депутати не проголосували за них. Зокрема, документи передбачали посилення ролі громади у вирішенні питань щодо реорганізації чи комунальних закладів освіти чи сфери охорони здоров’я та при формуванні бюджету Житомирщини.
За прийняття таких проектів в середньому проголосувало лише три десятки свідомих депутатів, решта й надалі приймають рішення вигідні нинішній владі, а разом з тим провокують подібні акції протесту перед ОДА.