У Житомирі пройде танцювальна вистава хореографів із Швеції

3 листопада в Житомирському драмтеатрі безкоштовно покажуть танцювальну виставу «Дім».

Проект відбудеться в рамках Всеукраїнського туру, який пройде з 29 жовтня по 3 листопада, в таких містах як Луцьк, Львів, Тернопіль, Рівне та Житомир.

Проект «Дім» – це танцювальний перформанс постановників зі Швеції – хореографів Бенно Ворхам та Сибріг Доктер, у співпраці з відомими танцюристами з України, Молдови, Білорусії та дітьми з дитячого будинку (м. Білгород-Дністровський, Україна).

Головна ідея проекту – створення розуміння «що таке дім» через пізнання власного тіла, в процесі створенні танцювального перформансу.

Протягом одного місяця професійні танцюристи та хореографи з чотирьох країн працювали у проекті з групою дітей віком від 12 до 15 років з Дитячого будинку Одеської області. Під час інтенсивної роботи було відібрано 6 дітей, які продовжили роботу над виставою. Результатом такої взаємодії стало театральне дійство, з елементами сучасної хореографії.

Вистава складається з коротких новел, де діти разом з дорослими намагаються зрозуміти, що для них є дім. Дім – це алегорія, яка зображується в конкретних прикладах на сцені.

Вперше проект «Дім» було розпочато в 2012 році в Молдові, в результаті чого відбувся тур містами Молдови. Також, у вересні 2013 року проект відбувся в Білорусії.

В кожній країні, команда танцюристів працює з дітьми з Дитячих будинків з цієї країни.

В червні цього року вистава вже була показана в Одесі, Києві, Донецьку, Кривому Розі, Дніпропетровську та Ялті.

Учасники проекту:

– Організатори: LAVADansproduktion: Сібріг Доктер & Бенно Воорхам (Стокгольм, Швеція) www.lavadans.com/lava.html

– Олександра Сошнікова & Сергій Головня (Кишинів, Молдова) Хореографи ансамблю «Фантазія», виконавці сучасного та класичного танцю.

– Данило Бєлкін & Дмитро Візір & Марія Кондратьєва (Дніпропетровськ, Україна)

Викладатська діяльність в сфері сучасного танцю, перформанс. Участь в міжнародних проектах.

– Інна Асламова (Гомель, Білорусь) Хореограф, керівник відділу сучасного танцю Гомельської дитячої хореографічної школи, лауреат міжнародних конкурсів.