Проблеми в сфері соціального житла для пільговиків на Житомирщині

Пільгове житло в Україні, тема інтригуючи та неоднозначна. Навколо цієї теми ширяться чутки, домисли, провокації. Чи є пільгове житло золотим клондайком для багатьох українських чиновників з різних областей України?

Чи можливий контроль за розподілом пільгового житла в Україні? Які проблеми існують в сфері розподілу пільгового житла?

Зокрема, в цій статті ми розглянемо проблеми з пільговим житлом на Житомирщині. Хоча, всім зрозуміло, що ці питання стосуються всієї України.

Міністр соціальної політики України Наталія Королевська в інтерв’ю виданню”Дзеркало тижня. Україна” стверджує, що проконтролювати витрату великих бюджетних коштів, що виділяються на соціальне житло для пільговиків, неможливо. Чому неможливо? Відсутня єдина база даних, кому виділяються кошти. Навіть міністр не знає кому виділяються квартири і скільки ці квартири коштують в кожному окремому випадку.

Існують різні органи влади, що розподіляють житло. Але і це не все, так як існує різний порядок використання виділених коштів по різним соціальним програмам. Є таке прислів’я: «Розділяй, та володарюй». Все різне, прозорість, по суті, відсутня, що ж ще остається нашим славетним чиновникам? Відповідь класична – остається «володарювати».

Громада міст та селищ, якщо ви не будете відстоювати свої інтереси, то покращення вже сьогодні не наступить навіть завтра.

А тепер трошки конкретики. Ким, яким чином розподіляється житло на Житомирщині?

Функціонує відділ по обліку та розподілу жилої площі Житомирської міської ради. На даний час, цей відділ очолює Дідківська Наталія Миколаївна – в.о. начальника відділу по обліку та розподілу житлової площі міської ради. Основний обов’язок відділу – черги на державні пільгові квартири. «До державних коштів, відділ по обліку та розподілу жилої площі, не має ніякого відношення, ми займаємося чергами на пільгове житло», – прокоментувала, Дідківська Н.М., роботу відділу, який вона очолює – журналісту з «Репортер Житомира».

Замайоріли перші ознаки прислів’я «Розділяй, та володарюй», в одній прямій, з двома відомими, пільговик-житло, з’явився ланцюжок черга-розпорядник коштів. Ті, хто має відношення до черги пільговиків не мають відношення до тих, хто є розпорядником коштів , хіба таке можливо? Розпорядником коштів є управлінням капітального будівництва. Чому в вирішенні одного питання, надання пільговику житла, існує не пряма, а ланцюг, з декількома складовими? Як тут не згадати Міністра соціальної політики України Наталію Королевську: «торік 50% коштів “чорнобильського” фонду по житлу не було освоєно: гроші просто не були витрачені, і люди квартири не отримали».

А тепер наведемо приклад житомирського свідка та безпосередньо потерпілого явища «квартири не отримав, хоч вона і була запланована бюджетом».

Фіалковський Юрій Вікторович, стоїть в черзі на житло по програмі «Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». По закону, він мав право отримати пільгове житло за рік від дати реєстрації в черзі, вже пройшло 17 років Датою реєстрації в черзі пільговиків для Фіалковського є 1996 рік. А далі загадкові явища. 2000рік в черзі Фіалковський – 6-тий. 2012 рік – в черзі 12. Цікаво росте черга?

Все ж таки відбулося, інстанцію по чергам пройшли, в 2012 році дають добро на отримання квартири! Але не тут то було. Не забуваємо, що ще існує інстанція по розпорядженню коштів.

Пояснюємо! Пільговик, якому дали добро на отримання пільгової квартири повинен найти продавця, у котрого він придбає цю квартиру на оголошену суму, суми для пільговиків різні і це також є знаком питання, для мислячої громади.

Найшовши продавця, у нотаріуса оформляється договір купівлі-продажу між продавцем і покупцем, гроші йдуть до продавця через управління капітального будівництва в термін від 1,5 місяця з дня оформлення договору з продавцем, а можуть і зовсім не прийти ці гроші, що й вийшло у випадку з Фіалковським. Але в 2012 році він цього ще не знав, найшов у кого купити житло, заключив договір з продавцем, та через дві неділі продавець цей договір розірвав, так і не дочекавшись грошей від управління капітального будівництва. А так як вся ця процедура проходила в кінці року, чергу Фіалковському перенесли ще на рік, коли буде освоюватися бюджет 2013 року.

На днях Фіалковського повідомили, що він знову може шукати собі квартиру, кошти для нього заплановані. Йому надається 165 тисяч 541 гривня для придбання квартири загальним метражем 36,6 м2. Цього разу пільговик не довіряючи владі звернувся за допомогою до голови обласної громадської організації «МІР» Фореста С.В. з проханням проконтролювати отримання пільгової квартири в 2013 році. Форест С.В. зауважив, що буде відстоювати інтереси громади і реагувати на звернення громадян виносячи гострі питання на громадські майданчики – висвітлення в пресі та телебаченні, звертаючись до депутатів Верховної Ради, пікетуючи, по мірі нереагування, місцеву владу.

Такі випадки не поодинокі, немає системи немає і порядку, відсутня прозорість.

А пільгове житло в Україні так і залишається золотим клондайком місцевих чиновників.

Фото «засідання житлової комісії 2013 та пільговики»