У Житомирі об’єкти тепло-, водопостачання та водовідведення здаватимуть в оренду по-новому

У Житомирі передаватимуть в оренду чи концесію об’єкти у сферах тепло-, водопостачання та водовідведення, що перебувають у комунальній власності по-новому.

З 1 січня 2014 року вступили в дію зміни до законодавства (Закон України від 10.10.2013 р. N 640-VII).

Про це Репортеру повідомили в Департаменті стратегії реформування та розвитку житлово-комунального господарства Мінрегіону.

Зміни чітко врегульовують процес підготовки об’єкту централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення до передачі в концесію, а також процедуру проведення концесійного конкурсу і передачі об’єкту в концесійне користування.

Визначені також особливості здійснення концесійної діяльності, порядок повернення об’єктів централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення у разі припинення договору концесії.

Концесійна форма співпраці територіальної громади і приватного сектору економіки передбачає, що концесіонер, отримуючи комунальне майно, як закінчений виробничий цикл, бере на себе фінансування відновлення (утримання майна у належному робочому стані) та поліпшення об’єкту концесії. Приватні інвестиції знімуть навантаження з місцевих бюджетів щодо подальшого функціонування та модернізації об’єктів централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення, при цьому забезпечуватимуть як надходження до бюджету від раніше нерентабельних виробництв, так і зростання вартості комунального майна територіальних громад.

На початок грудня 2013 року у Житомирській області в оренді перебуває 11 об’єктів теплопостачання.