У Житомирі поклали квіти до Корольова – відзначають 107-річчя

10 січня у Житомирі поклали квіти до пам’ятника Сергія Павловича Корольова.

Про це Репортеру повідомили в міській раді.

Урочистості пройшли з нагоди 107-ї річниці з Дня народження відомого конструктора першої радянської ракетно-космічної техніки.

Довідка:
Український вчений в СРСР у галузі ракетобудування та космонавтики, конструктор.
Народився 12 січня 1907 р. в м. Житомирі в сім’ї викладача російської словесності у гімназії Павла Яковича Корольова, родом із Білорусі, й доньки українського купця Марії Миколаївни. Їхній шлюб розпався, і з трьох років хлопчик жив у бабусі й діда – Марії Матвіївни й Миколи Яковича Москаленків у Ніжині (Чернігівська обл.).
Сім років (1939 – 1945 рр.) карався у ГУЛАЗі, де разом із іншими ув’язненими вченими силуваний до розробок балістичних та геофізичних ракет. Після звільнення з концтабору очолив ракетну програму СРСР.
Академік АН СРСР (з 1958 р.). Під його керівництвом запущено першу міжконтинентальну балістичну ракету, перший штучний супутник Землі, здійснено перший політ та вихід людини у відкритий космос.
Помер 14 січня 1966 р.
У 1970 р. в м. Житомирі було відкрито меморіальний будинок-музей академіка Сергія Павловича Корольова. А в 1987 р. – Музей космонавтики імені С. П. Корольова.