В Житомирі запінили поліурітаном дах багатоповерхівки

Сучасний метод гідроізоляції дахів житлового фонду випробували в Житомирі.

Дах будинку за адресою Котовського, 75 запінили двохсантиметровим шаром поліурітану.

Будинок знаходиться на окрузі депутата Олександра Величка. Ідею застосування технології запропонувала начальник житлового управління міської ради Світлана Півоварова.

Монолітний шар гідроізолятора герметично запінює всі щілини між панелями. Саме з цієї причини цей дах прозвали басейном. До весни подивляться, як себе покаже нова технологія. Виробник дає гарантію 30 років експлуатації. У той же час звичний рубероїд витримує максимум 5 років й треба знову латати, виділяючи кошти.

Жителька 9 поверху розповіла Репортеру, що за останні роки в неї через протікання даху фактично згнила кухня. Жінка зверталась в ЖЕК й над її квартирою накладали латки. Звісно ці латки лише зменшували кількість води, яка потрапляла в квартиру житомирянки. Тепер же вона сподівається, що її кухня нарешті висохне й вона зможе зробити ремонт.

Цей будинок був проблемний з часу його здачі в експлуатацію, розповідають жителі. Хоча багатоповерхівка порівняно нова – будинку всього 24 роки, дах на ній почав протікати чи не одразу після здачі в експлуатацію.

Мер міста Володимир Дебой подякував підрядникам за роботу й порекомендував старшій будинку обговорити з мешканцями можливість комплексного утеплення фасаду багатоповерхівки по програмі співфінансування з міською радою 50 на 50.

Також мер наголосив на тому, що якщо технологія запінення поліурітаном на прикладі даху цього будинку виправдає покладені на неї надії, таким само способом в Житомирі ремонтуватимуть дахи й інших житлових багаповерхових будинків, незважаючи на те, що поліурітанове запінення значно дорожче встелення поверхні даху руберойдом.

Мер дякує представнику фірми-підрядника