Миротворців із Житомирщини у Косово вітали зі словами «Free Ukraine»

«Free Ukraine» – із такими словами вітали миротворців українського національного контингенту вболівальники та суперники марш-кидку на 50 кілометрів “Dancon March” у Косово.

Про це Репортеру повідомили в Новоградський міській раді.

Ті в свою чергу вийшли на змагання із гаслом «Україна понад усе! Разом ми – сила!».

І виграли третє місце.

Марш-кидок стартував та фінішував на території військової бази “Marechal de Latre” (м.Ново Село).

В її околицях проходила і дистанція змагань з контрольними пунктами, де учасникам забігу робили відмітки про пройдений етап. Там марафонці мали змогу отримати питну воду, шоколадні батончики та фрукти, а за необхідності – медичну допомогу.

Маршрут змагань був спланований переважно у гірській важкопрохідній місцевості. Також за встановленими правилами кожен учасник повинен був нести на собі вантаж не менше 10 кілограмів. Контрольне зважування проводилося на старті, на контрольному пункті та на фініші. Варто зауважити, що долаючи дистанцію маршу, його учасникам також довелось боротися зі складними підйомами, водними перешкодами та спекотним полудневим сонцем.

Загалом у марш-кидку на 50 кілометрів взяли участь майже 1500 військовослужбовці з усіх миротворчих контингентів сил KFOR, місій ООН та EULEX у Косово.

Український національний контингент на “Dancon March” представляли 12 спортсменів на чолі із заступником командира контингенту гвардії капітаном Миколою Верпетою.

Перше командне місце за підсумками маршу виборов колектив Збройних Сил Словенії. Другу сходинку п’єдесталу посіли військовослужбовці зі Сполучених Штатів Америки.

За словами кращого марафонця української команди Петра Мандзюка участь у багатонаціональних змаганнях – це не тільки гідна презентація України та її Збройних Сил, а й важлива складова згуртованості колективу.

“Долаючи складну дистанцію ми подумки були зі своїми бойовими побратимами, які зараз твердо стоять на захисті територіальної цілісності нашої Батьківщини та всього українського народу! Було не легко, але ми гідно склали цей чудовий екзамен на міцність та витривалість. І по іншому бути не могло. Повірте, коли біжиш і пересічні вболівальники чи суперники по марш-кидку тиснуть тобі руку з вигуком Free Ukraine – у серці кров закипає і на гірший виступ ти просто не маєш права”, – наголосив гвардії капітан Петро Мандзюк.

“Dancon March” – це благодійний марафон, який декілька разів на рік організовують і проводять представники Збройних сил Королівства Данії.

Вперше він стартував у 1972 році, коли данські військові у складі місії ООН виконували миротворчі завдання на Кіпрі.

Далі змагання набули традиційного характеру і отримали продовження у місіях в Еритреї, Лівані, Афганістані, Аденському заливі, Іраку та Косово.

Основна мета цього заходу – перевірити свої фізичні навики, витривалість, а основне закріпити товариські відносини між національними контингентами, що входять до складу миротворчих сил.