У Житомирі для шкіл придбали комп’ютерів на 300 тис. грн. “на папері”

За матеріалами працівників Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС розпочато кримінальне провадження за фактом закупівлі для навчальних закладів обласного центру комп’ютерів.

Про це Репортеру повідомили в УМВС,

Оперативники з’ясували, що техніку придбали лише на папері, але при цьому було реально сплачено майже 380 тисяч гривень бюджетних коштів.

Близько сотні комп’ютерів відповідно до укладених договорів між управлінням освіти Житомирської міської ради та товариством з обмеженою відповідальністю планувалось отримати ще наприкінці 2013 року.

Проте навіть у квітні 2014 року техніка у навчальні заклади так і не надійшла.

“У ході проведення перевірки встановлено, що посадові особи, зловживаючи службовим становищем та всупереч реальній ситуації, у грудні 2013 року підписали документи про отримання техніки. Насправді її постачання не було”, – прокоментував начальник УМВС України в Житомирській області Юрій Демяненко.

Загалом відповідно до укладених договорів до управління освіти Житомирської міської ради від підприємства-постачальника повинно було надійти 95 комп’ютерів, 5 системних блоків та 4 багатофункціональні пристрої.

Однак ні на момент оформлення підтверджуючих накладних, ні пізніше жодної одиниці офісної чи навчальної апаратури так і не з’явилось.

Нині за встановленим фактом розпочато кримінальне провадження.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та зі спеціальною конфіскацією.

Досудове розслідування триває, у його ході будуть встановлені конкретні особи, причетні до розкрадання бюджетних коштів.