На Житомирщині “бурштинна мафія” проникає углиб області. Фото

Після отримання повідомлення про те, що на території району невідомі особи проводять земельні роботи спеціальною технікою з метою видобутку бурштину, на місце події виїхала слідчо-оперативна група Коростенського міськвідділу міліції.

Повідомили Репортер в УМВС.

Спільні заходи, проведені працівниками міліції та СБУ, дозволили затримати на вказаному місці шістьох чоловіків, які виявилися жителями сусідньої Рівненської області.

Як повідомив начальник Коростенського міськвідділу міліції Віктор Калітка, на місці події було виявлено два легкових автомобілі та мопед, якими, вочевидь, чоловіки і прибули на Житомирщину, а також помпу для розмивання ґрунту та інше спеціальне обладнання, призначене для видобутку дорогоцінного каміння.

Самі ж рівненчани стверджують, що приїхали сюди з дещо іншою метою, як то порибалити, придбати у цій місцині будинок тощо. Однак на місцевості, де було їх затримано, правоохоронці виявили красномовні свідчення незаконного видобутку бурштину у вигляді розмитого ґрунту та лунок у ньому.

Водночас інформація про подію була внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

За чинним законодавством подібні дії караються значними штрафними санкціями, обмеженням чи позбавленням волі на строк до трьох років.

Наразі триває проведення низки слідчих дій, призначених у справі.

Як писав Репортер, озброєні люди, які прикриваються “самообороною”, незаконно видобувають бурштин на Олевщині.