Міський депутат захопила земельну ділянку в центрі Житомира. Фото. Документи

Депутат Житомирської міської ради від партії «УДАР» Тетяна Шкуропат, порушуючи
закон, користується земельною ділянкою в центрі міста.

Після того як депутат зробила прибудову в житловому будинку по вул. Київській, 23, що є аварійним, у вигляді «тимчасового» офісу і салону краси «Лакшмі», він почав руйнуватись.

Крім цього, через прибудову і порушення усіх можливих будівельних норм відбулось самовільне знесення клумби працівниками КП «ВЖРЕП № 8», а також частково знищено зелені насадження прибудинкової території по вул. Київській, 25.

Про це відверто розповідають мешканці цього будинку, демонструючи документи і фотознімки.

Початок, або Передісторія… Прокуратура була на боці закону.

Передусім варто нагадати, що нині депутат Шкуропат входить до складу постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування Житомирської міської ради.

Декілька років тому Тетяна Шкуропат здійснила реконструкцію квартири № 1 в житловому будинку по вул. Київській, 23. Тут було прибудовано допоміжні приміщення під нібито тимчасовий офіс, де спочатку була приймальня депутата (яка не мала вивіски, оголошення, де було б зазначено графік прийому з громадянами), згодом – туристична агенція, потім – секонд-хенд і на сьогоднішній день – салон краси «Лакшмі».

Внаслідок здійснення прибудови відбулось звуження проїзду між житловими будинками № 23 і № 25 по вул. Київській. Так, ширина проїзду між прибудовою до будинку № 25 становить менше 4 метрів, що не відповідає нормативам ДБН 360-92 «Планування та забудова міських та сільських поселень». Крім того, порушені протипожежні вимоги, за якими відстань між будинками має бути не менше 6 – 9 м.

Ці порушення «хтось» вирішив усунути за рахунок знесення клумби та зелених насаджень біля будинку № 25 по вул. Київській.

Проте, за словами мешканців, клумба як і земля, на якій зроблено прибудову, належить громаді.

Мешканці кажуть, що переживають за безпеку свого життя і життя своїх дітей. Крім цього, до будинку № 25 по вул. Київській заїзд транспорту здійснюється проблематично, зокрема, тут немає заїзду служби «103», пожежної служби, сміттєзбиральної машини ТОВ «Грінко-Житомир», таксі, ритуальної служби.

Між іншим, у відповіді на лист мешканців цього будинку екс-перший заступник міського голови Галина Семенець навіть зазначила: «Для безпечного руху пішоходів на дворову територію житлового будинку по вул. Київській, 25 необхідно використовувати існуючі пішоходні зв’язки (територію скверу з північно-східної сторони будинку)».

Фактично це означає ходити до своїх під’їздів, яких є три, з іншого боку, використовувати будь-які інші пішохідні варіанти, які є не зручними для мешканців.

Натомість ще один екс-заступник міського голови Наталія Леонченко у своїй відповіді на лист мешканців про стан будинку № 23 по вул. Київській інформувала, що: «… у 2013 році виконано обстеження технічного стану конструкцій житлового будинку по вул. Київській, 23 у м. Житомирі, в результаті якого виявлено певні дефекти та пошкодження, що негативно впливають на експлуатаційні якості конструкцій будівлі».

Також екс-заступник міського голови зазначила на необхідності розглянути питання та можливості проведення ремонту зазначеного будинку.

Зазначимо, до сьогодні в будинку не проведено жодних ремонтних робіт. Він просто розвалюється (по частинам).

Пропонуємо переглянути “певні дефекти” на сьогоднішній день (до яких призвели рішення сесії міської ради і неналежне технічне обстеження будинку).

Так, у травні 2014 року, за словами мешканців будинку № 25 по вул. Київській клумбу незаконно демонтували о 5-й годині ранку працівники ВЖРЕПу № 8. Коли зносили клумбу та зелені насадження житомиряни викликали правоохоронців. Між іншим на виклики мешканців часто приїздить автомобіль із одним і тим ж номерним знаком – 0659.

Натомість на фотознімках депутат Шкуропат, на думку мешканців, висміює і з неповагою ставиться до їхніх зауважень, адже демонстративно у присутності правоохоронців ігнорує їхні слова і документи, а також танцює з однією з мешканок будинку Ларисою Ішутіною.

Розбіжності у поглядах на закон і справедливість між активістами будинку № 25 по вул. Київській та їхніми сусідами, котрі підтримують депутата Шкуропат, виникла через те, що за їхніми словами, останні можуть безкоштовно користуватись послугами салону краси. Вони підписують (від нібито усіх мешканців будинку) документи, даючи згоду на ті чи інші роботи начальнику (Сергію Кузьмінському) і працівникам ВЖРЕПу № 8.

«Одна із тих, хто спочатку увесь час писала разом із нами скарги, звернення, листи до всіх, до кого тільки можна було звертатись, була і Лариса Ішутіна. Вона так само як і ми намагалась добитись справедливості, але з часом стала на бік депутата. Чому? Незрозуміло.

Хоча за нашими спостереженнями це сталось тому, що вона, можливо, почала працювати адміністратором в салоні краси, який належить Шкуропат», – розповідають мешканців Київської, 25.

За словами житомирян, міліція ніяк не реагує. Хоча мешканці будинку передали до правоохоронних органів фотографії, де чітко видно, хто знищує клумбу та ігнорує закон.

За словами мешканців будинку по вул. Київській, 25, прокуратура Житомира була на їхньому боці і справа навіть потрапила до суду. Рішенням Житомирської міської ради від 23.06.2010 року було надано в оренду земельну ділянку площею 0, 0056 за адресою м. Житомир, вул. Київська, 23 для комерційного використання терміном на п’ять років Тетяні Шкуропат, без виведення належної останній квартири за цією адресою з житлового фонду.

У жовтні 2013 року прокуратура м. Житомира звернулась із цим позовом до суду, посилаючись на порушення вимог статей 124, 134 Земельного кодексу України, де вказану земельну ділянку передано в оренду Шкуропат Т. В. без проведення земельних торгів.

З наведених обставин прокурор м. Житомира просив: визнати протиправним та скасувати рішення 39 сесії 5 скликання Житомирської міської ради № 1256 від 23.06.2010 року «Про вилучення, припинення, надання права користування земельними ділянками юридичним і фізичним особам та внесення змін, доповнень до рішення міської ради» в частині надання в оренду Т. В. Шкуропат земельної ділянки 0,0056 га для комерційного використання: визнати недійсним договір оренди земельної ділянки між Шкуропат Т. В. і Житомирською міською радою, який зареєстрований у Житомирському міському відділі Житомирської регіональної філії Центру Державного земельного кадастру 08.09.2010 року під № 041022900117; зобов’язати повернути Шкуропат Т. В. дану земельну ділянку до територіальної громади м. Житомира.

Проте рішенням Корольовського районного суду м. Житомира від 06.05.2014 року у задоволенні позову відмовлено за пропуском позовної давності.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції прокуратура Житомирської області в інтересах держави подала апеляційну скаргу. Проте до цього часу депутат продовжує використовувати прибудову не лише під салон краси, а і під тимчасовий офіс, де нібито працює її приймальня (адреса вул. Київська, 23 зазначена на сайті Житомирської міської ради у графіку прийому депутатів із своїми виборцями).

Між тим, Інспекцією державного архітектурного будівельного контролю у Житомирській області 21.06.2013 року було проведено перевірку стосовно виконання будівельних робіт за адресою вул. Київська, 23 в м. Житомирі, під час якої було винесено рішення по справі адміністративне правопорушення від 21.06.2013 року за частиною 1 ст. 96 Кодексу ЦК України про адміністративні правопорушення, згідно з якою на Шкуропат накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1275 грн. у зв’язку з порушенням нею п. 29 Порядку виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабміну України від 13.04.2011 року, а саме у зв’язку з нерозміщенням інформації про виданий дозвіл, відомості про найменування об’єкта, зображення об’єкта та його основні техніко-економічні показники, замовника, проектувальника, підрядників, осіб, відповідальних за виконання робіт.

Крім того, Управління ДАІ УМВС України в Житомирській області з виїздомпрацівників на місце розглянуло звернення мешканців і підтвердило порушення вимог п. 3.11 ДБН 360-92, крім цього схема організації дорожнього руху виконана з порушенням вимог ДСТУ 4159-2003.

Тому тоді не зовсім законними виявляються відповіді, які підписували екс-заступники міського голови: Галина Семенець, Наталія Леонченко, а також Володимир Кропивницький, який також не знайшов порушень у будівництві прибудови допоміжних приміщень до аварійного будинку по вул. Київській, 23.

Факти. Цифри. Фотофакти.

8 серпня 2013 року екс-меру Володимиру Дебою мешканець будинку по вул. Київській, 23 Микола Ясинський надіслав скаргу, в якій повідомив, що його сім’я змушена була поставити у квартирі опори, щоб другий поверх не впав дітям на голову, а також повідомив, що наступна зима буде останньою.

Відповіді та реакції від влади так і не дочекався (нижче – дослівний текст скарги):

«Я, Ясинський Микола Васильович і моя сім’я, дочка і двоє онуків, яка мешкає по вул.
Київська, 23, кв. 10. Частина дому, де знаходиться моя квартира, перебуває в аварійному стані. Ремонт дому не проводився більше півстоліття.

Місяць тому в кімнатах поставили опори, щоб другий поверх не впав на голову дітей. Зовні стіни розсипаються, тріскаються, так, що видно «небо».

Ремонт квартири за свої кошти неможливий. Наступна зима буде остання. Прошу назначити комісію і обстежити мою квартиру. Зробити ремонт, якщо комісія визнає аварійність моєї квартири».

Влада змінилась, «порядки» залишились?

Небайдужі мешканці вул. Київської, 25 збирали підписи і писали листи з проханням вплинути на незаконні дії та рішення до народних депутатів Геннадію Зубку, Рустаму Раупову, а також екс-меру Володимиру Дебою та екс-голові Житомирської ОДА Сергію Рижуку.

Крім того, декілька разів (у квітні та липні 2014 року) звертались до секретаря Житомирської міської ради Любов Цимбалюк і нинішнього заступника міського голови Сергія Сухомлина, проте реальної допомоги мешканці так і не отримали.

Зокрема, у першій своїй відповіді (30.04.2014 р.) на лист мешканців будинку № 25 по вул. Київській Сергій Сухомлин зазначив: «При встановленні осіб, які скоїли дії, направлені на порушення існуючого благоустрою м. Житомира, вони будуть притягнуті до відповідальності».

У другому листі-відповіді мешканцям вже було зазначено зовсім інше: «Враховуючи лист-погодження мешканців 1-го під’їзду великогабаритного спецавтомобіля ТОВ «Грінко-Житомир» до сміттєвого майданчика без порушень благоустрою клумби, прийнято рішення частково зменшити розмір клумби».

Мешканці обурені, про яку згоду мешканців 1-го під’їзду йде мова?! Адже в будинку є три, а не один під’їзд і проїжджою/пішоходною частиною користуються мешканці трьох під’їздів, а не одного. Крім того, дозвіл мешканців 1-го під’їзду підписали не всі.

До того ж мешканці одного під’їзду не можуть приймати рішення і вирішувати долю мешканців цілого будинок.Чого хочуть мешканці?

Активісти будинків по вул. Київській, 23 і Київській, 25 хочуть проведення незалежної експертизи, яка б показала, що будівництво прибудови здійснено незаконно. Внаслідок чого один із будинків почав зазнавати стрімкої руйнації, а у мешканців сусіднього будинку самовільно зменшили (відібрали) площу клумби і тим самим перешкоджають пересуванню пішоходів і відповідних рятувальних служб (101, 103, 104, а також таксі тощо).

Мешканці Київської переконані: закон один для всіх. Тому вірять, що усі ті, хто брав участь і підписував незаконні рішення врешті-решт понесуть покарання згідно Закону. І закликають правоохоронні органи та інші компетентні служби допомогти їм боротися з неправомірними рішеннями та незаконними діями, щоб разом розбудовувати Україну сильною і насправді правовою державою, країну без корупції та хабарництва.

P.S. При написанні журналістського матеріалу було використано документи, офіційні відповіді відповідних служб, фотознімки та аудіозаписи.

Богдан Хоробрий