Незважаючи на АТО, житомиряни активно кладуть гроші на депозити

За червень цього року депозити фізичних осіб зросли на 0,4%, або на 1,5 млрд. грн. (без урахування валютних коливань).

Про це повідомляє офіційний сайт Нацбанку.

За підсумками червня зростання залишків коштів фізичних осіб на рахунках банків (у межах 2 – 5%) зафіксовано в більшості областей України. В окремих областях, зокрема Херсонській, Кіровоградській, Закарпатській, Житомирській, кошти фізичних осіб на рахунках банків зростали випереджаючими темпами – на 9,0%, 6,0%, 5,5% та 5,2% відповідно.

Як зазначила Голова Національного банку України Валерія Гонтарева, попри антитерористичну операцію, що триває на сході країни, емоційне напруження на депозитному ринку суттєво знизилося.

“І це тільки початок, – додала вона. – Ми очікуємо значного зростання припливу депозитів у банківську систему вже цього місяця”. Перевагу вкладники надають короткостроковим гривневим вкладам.”

У травні 2014 року відбулося скорочення депозитів на 4,3%, або на 15,8 млрд. грн.

Відплив депозитів спостерігався в Автономній Республіці Крим та в східних областях, де тривають бойові дії, що перешкоджають діяльності банків.

“Можна вважати, що у більшості регіонів поступово відновлюється довіра як до банківської системи, так і до національної валюти”, – запевнили в Нацбанку.