У Брусилові в музеї імені Івана Огієнка відкрили першу експозицію

Напередодні Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України, 22 серпня в селищі Брусилів відбулося відкриття першої експозиції в музеї ім. І. І. Огієнка, присвяченою життю і творчості видатного земляка.

В експозицію увійшла кімната з особистими речами Івана Огієнка, а також відео з Канади, на якому Іван Іванович читає лекцію в університеті. Крім того, виставлені праці науковців і дослідників, які розкривають творчий і життєвий шлях митрополита Іларіона.

Участь у відкритті експозиції брали представники обласної та районної влади, Всеукраїнського товариства ім. І. Огієнка, спілки «Просвіта», лауреати премії ім. І. Огієнка, нащадки Огієнка. З цієї нагоди до Брусилова завітав також професор колегії Святого Андрія і діючий директор Центру українсько-канадських студій Манітобського університету Роман Єринюк.

Голова Брусилівської райдержадміністрації Олег Ніколайчук повідомив, що найближчим часом навпроти музею Огієнка будуть виблискувати куполи храму, про відродження якого так мріяв сам митрополит Іларіон.

Громада Брусилівщини пам’ятає та шанує свого видатного земляка. Його ім’я має центральний майдан районного центру, районний історико-краєзнавчий музей, біля якого встановлений пам’ятний знак. Наразі триває відбудова церкви, де хрестився Іван Огієнко.

Прес-служба облдержадміністрації