Підакцизні товари, речі не першої необхідності, підпадають під окреме оподаткування.
Акцизна марка та відповідна ставка податку встановлюється для алкогольних виробів, цигарок, автомобілів, коштовностей, нафтопродуктів.
Акцизний податок є бюджетоформуючим – 25% податкових надходжень Житомирщини, які направляються в державний бюджет, наповнює саме акцизне оподаткування.
За 10 місяців 2014-го року ГУ Міндоходів у Житомирській області зібрало для державного бюджету 199 мільонів гривень акцизного податку. Це на 54% більше за показник 2013-го року.
Найбільше акцизних коштів надійшло від реалізації лікеро-горілчаної продукції. Виробники та реалізатори сукупно сплатили 109,3 млн. грн. (55% від загальної суми). 88,9 млн. грн. надійшло від реалізації пива.
Для того, щоб держава ще більше отримувала коштів з виробництва й обігу цієї категорії товарів, тобто, щоб детінізувати ринок, 19 листопада 2014-го року Кабмін ухвалив рішення знизити вартість акцизної марки для виробників алкоголю та тютюну. Також Кабмін затвердив нові зразки акцизних марок на алкоголь і тютюн, які будуть введені в дію з 1-го січня 2015-го року.
Разом з тим, посилюються санкції та відповідальність в сфері обігу підакцизних товарів. Штрафи збільшуються в 10 разів. Норми цього закону (№1638, щодо посилення контролю за обігом підакцизних товарів) набрали чинності з 4-го вересня 2014-го року.
За оптову і роздрібну торлівлю алкогольними напоями без наявності відповідних ліцензій Законом України передбачено фінансове покарання у вигляді штрафу у розмірі 200% вартості отриманої партії товару, але не менше 17 000 грн, а за реалізацію без марок акцизного податку, або з підробленими акцизними марками – така ж само санкція – 200% вартості партії не менше 17 000 грн.
Також збільшено асортимент підакцизних товарів.
1 листопада 2014-го року набрав чинності ЗУ від 31 липня 2014-го року №1621-VII, у якому до алкогольних напоїв віднесли напої з вмістом спирту етилового 8,5% і більше. Тобто, відсьогодні до алкогольних напоїв відносять напої, які раніше класифікувалися як продукти дієтичного харчування. Це лікери, бальзами.
До 1-го листопада 2014-го року ці продукти продавалися в аптеках. Тепер же для їх реалізації суб’єктам господарювання необхідно отримати ліцензію на право торгівлі алкогольними напоями.
Про це під час прес-конференції в ГУ Міндоходів у Житомирській області проінформував в.о. заступника начальника ГУ Міндоходів Ігор Вандьо.
Ігор Вандьо займає цю посаду з червня 2014-го року.
Щодо постаті Вандьо є чимало викривальних статей, в яких його звинувачують в корупційних діях, різким дисбалансом між рівнем життя й офіційними доходами.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1411388802…
http://antikor.com.ua/articles/5574-vandjo_igor_ig…
Журналіст Репортер Житомира попросив посадовця прокоментувати ці статті.
– Я знаю, що ці статті писали люди в міліцейських погонах й знаю їхні мотиви. Якби факти, наведені в цих публікаціях відповідали дійсності й були доведені, я б сидів би не перед вами, а в іншому місці.