У Житомирі викрили конвертаційний центр з мільярдною оборуткою

Співробітниками податкової міліції Житомирської області спільно з обласною прокуратурою прикрили конвертаційний центр, осередок якого знаходився в іншому регіоні.

Про це повідомляють в ДФС,

Суть злочинної схеми полягала у наданні послуг з ухилення від сплати податків реально діючим суб’єктам підприємницької діяльності шляхом незаконного формування податкового кредиту від фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності, створенні ланцюга транзитних та фіктивних СПД.

Послугами конвертаційного центру користувалися підприємці з багатьох регіонів України. Тільки протягом 2014 року нелегальний оборот склав близько 1 мільярда гривень. Державний бюджет таким чином втратив у вигляді податків та платежів більше 150 млн. грн.

Координатори незаконного бізнесу використовували у своїй діяльності півсотні фіктивних підприємств.

У ході санкціонованих судом обшуків, які проводились в містах Кіровоград, Харків, Миколаїв, Одеса та ін., в місцях здійснення незаконної діяльності вилучено 54 печатки фіктивних підприємств, 2 факсиміле, 17 системних блоків, ключі доступів до клієнт-банків, 2.5 млн. грн. готівки, близько 20 тис. дол. США . На рахунках фіктивних підприємств заблоковано 7.5 млн. грн.

“Слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Житомирській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, зареєстрованого у Єдиному реєстрі досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27, ч.3 ст.212 Кримінального кодексу України «Пособництво в ухиленні від сплати податків, зборів, обов’язкових платежів», за яке передбачено покарання у вигляді накладення штрафу від п’ятнадцяти тисяч до двадцяти п’яти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна”, – йдеться в повідомленні.

Як писав Репортер, 28 травня житомирські податківці з автоматами заблокували  офіси в Кіровограді.