З 1 червня обмежується рух вантажівок на дорогах Житомирщини та України

Укравтодор вводить обмеження на пересування великовантажного транспорту на більшості автомобільних доріг загального користування в Україні з 1 червня, передає NEWSru.ua.

Про це повідомляє прес-служба Укравтодору.

Так, рух транспортних засобів загальною масою понад 24 тонн або навантаженням на одну вісь більше 7 тонн на певних дорогах з 10:00 до 22:00 буде заборонений.

Зокрема, заборона вводиться через підвищення температури повітря, яка призводить до нагрівання асфальтобетонного покриття на дорогах і їхньої деформації, а також руйнування.

“За попередніми розрахунками, сума збитків дорожнього господарства через недбалу експлуатацію доріг компаніями-перевізниками щорічно досягає 2 млрд грн”, – йдеться в повідомленні.

Вантажівкам буде дозволено рух тільки вночі, а вдень вони перебуватимуть на спеціальних стоянках та майданчиках відпочинку, в тому числі поблизу об’єктів сервісу.

Рішення про введення сезонного обмеження вже прийнято в Житомирській, Київській, Миколаївській, Черкаській та Чернігівській областях. Відповідні дорожні знаки і панно для інформування водіїв у цих регіонах уже встановлені.

Як передавали синоптики, Україну чекає аномально спекотне літо. Температура повітря в липні і серпні очікується вище норми.