НАТО допоможе Україні перепоховати радянські радіоактивні відходи. Перший об’єкт може бути на Житомирщині

Президент підписав Закон “Про ратифікацію Імплементаційної угоди між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з підтримки (ОНП) про перезахоронення радіоактивних відходів, що утворилися внаслідок виконання військових програм колишнього СРСР в Україні”.

Про це зазначає сайт глави держави.

Верховна Рада ратифікувала угоду 18 червня. Угода була підписана в 2013 році.

Документом регулюються питання реалізації проекту Трастового фонду у рамках Комісії Україна–НАТО для захоронення радіоактивних джерел, що знаходяться у специфічних військових сховищах на території нашої держави.

Результатом реалізації проекту стане реабілітація територій, на яких розташовані сховища радіоактивних відходів у контексті контролю потенційного розповсюдження та негативного впливу на навколишнє середовище.

Моніторинг дотримання відповідних державних та міжнародних нормативно-правових актів на всіх етапах проекту вимагатиме та здійснюватиме Агентство НАТО з підтримки.

Як пише “Дзеркало тижня”, у липні 2011 року глава місії України при НАТО посол Ігор Долгов повідомив, що першим з об’єктів стане “Вакуленчуки” в Житомирській області, на реалізацію якого буде спрямовано 899 тис. євро.