«Операция Ы» по виявленню на Житомирщині лжеінвалідів чорнобильців набирає нових обертів, або «сядем усе»

Голова Ради громадської організації «Союз ветеранів ліквідації чорнобильської катастрофи» Віталій Федорович Юшкевич та актив організації 14.07.2015 року зустрівся в Верховній Раді України з Народним депутатом України, головою Комітету з питань запобігання і протидії корупції Верховної Ради України Соболєвим Є. В. щодо бездіяльності Генеральної Прокуратури, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства внутрішніх справ, покриванні та «кришуванні» керівників МСЕКів та лікарів-хабарників, які своїми медичними експертними висновками розплодили «інвалідів-чорнобильців», в першу чергу серед депутатів усіх рівнів, керівників Житомирської області.

Депутат Верховної Ради України Соболєв Є. В. бачить вихід із ситуації в створенні незалежної медичної експертної комісії, яка б перевірила стан здоров’я кожного «інваліда-чорнобилця» та притягнути винних осіб до передбаченої законом відповідальності.

Чергові листи направлені Комітетом на Генеральну Прокуратуру, Міністерство охорони здоров’я. Громадськість чекає гучних справ.


Народному депутату України

Соболєву Є. В.

Шановний Єгор Вікторович!

Громадська організація «Союз ветеранів ліквідації чорнобильської катастрофи» вдячна Вам за особисту підтримку та небайдужість у питанні проведення розслідувань по виявленню «лже-інвалідів та лже-ліквідаторів» на Житомирщині.

Як Вам вже відомо сьогодні існує навіть і «сімейна інвалідність», пов’язана з наслідками Чорнобиля (тато, мама, я – вся чорнобильська хвора сім’я), і це в той період коли Держава Україна знаходиться в стані неоголошеної війни, і це в той період коли російський окупант анексував Крим та втягнув в збройний конфлікт схід України, і це в той період коли гинуть захисники держави, гинуть наші побратими, гине цвіт нації та країна знаходиться в економічній кризі. Найбільш страшне те, що існує ціла армія непокараних керівників МСЕКів та лікарів-хабарників, які своїми медичними експертними висновками розплодили «інвалідів-чорнобильців», в першу чергу як серед депутатів усіх рівнів, так і серед керівників державних установ, які на протязі багатьох років грабували та грабують бюджет країни. Наявність величезної кількості липових ліквідаторів та інвалідів сумнівів не викликає (66-70 тис. осіб в Україні, які отримали інвалідність безпідставно). Даний список, на прикладі Житомирщини, впевнено можна розпочинати із голів та екс-голів обласних та районних рад, державних адміністрацій, керівників обласних департаментів та їх заступників, голів міжрайонних судів, які при 1-2 групах інвалідності та із 60-100% втрати працездатності успішно виконують свої професійні обов’язки.

За Вашою особистою підтримкою Комітет з питань запобігання і протидії корупції Верховної Ради України звернувся з листом №04-19/12 – 1992 від 26.03.2015р. до Генеральної Прокуратури України створити незалежну медичну експертну комісію, яка б перевірила стан здоров’я кожного «інваліда-чорнобилця», притянути винних осіб до передбаченої законом відповідальності.

Громадська організація «Союз ветеранів ліквідації чорнобильської катастрофи» вважає, що Генеральною Прокуратурою, Міністерством охорони здоров’я, Міністерством внутрішніх справ крім формальної відписки, переписки між відомствами (наше звернення дійшло до дільничного інспектора району) та створення департаментом охорони здоров’я комісії з числа лікарів, які і мають пряме відношення до процедури та порядку отримання груп інвалідності в області, а саме головного лікаря КУ «Житомирський обласний центр медико-соціальної експертизи», голови обласної МСЕК №1 «Житомирський обласний центр медико-соціальної експертизи», заступника головного лікаря із спецроботи обласної клінічної лікарні (дивно, що не включили до складу комісії головного лікаря обласної клінічної лікарні, який багато років був керівником обласної МСЕК) не зроблено нічого (копії всіх листів направляємо). На даний час так і не створена незалежна експертна комісія із фахівців МОЗ, медиків-експертів із інших областей та членів громадських організацій щодо виявлення зловживань в Житомирській області головними лікарями обласних лікарень, головними лікарями МСЕКів та лікарями експертами обласних медичних закладів, лікарями лікарських експертиз та ніхто не притягнений до кримінальної відповідальності; не стягнені кошти з осіб, які привели своїми зловживаннями до отримання збитків нанесених державі. Дивно, що Генеральна Прокуратура України, зробивши певні відписки, перекладає дану проблему на плечі самих ліквідаторів. Чи зацікавлена Генеральна прокуратура України та Міністерство охорони здоров’я в розслідуванні злочинів щодо незаконного отримання пільг «лжеінвалідами-ліквідаторами» та чи будуть гучні справи по розкраданню державних коштів?

Громадська організація «Союз ветеранів ліквідації чорнобильської катастрофи» готова була сприяти у ефективності розслідувань, але жодного випадку розслідувань та зняття незаконно отриманих пільг не відбулося. Прокуратура та структурні підрозділи МОЗ, навіть після журналістських рослідувань (Чи виконує держава зобов’язання перед ліквідаторами? http://24tv.ua/blog/chi_vikonuye_derzhava_zobovyaz… ), закрили очі, так як згідно сюжету перевірку необхідно було розпочати із голови обласної ради, заступника голови ради одного із районів, директора департаменту праці та соціального захисту населення області та провести ретельне розслідування витрачання державних коштів (млн. грн..) на придбання медикаментів для чорнобильців обласною лікарнею. Це явище не можна розглядати інакше, як витвір злочинної діяльності відповідних посадовців. На наш погляд вони «начихали» на Комітет з питань запобігання і протидії корупції Верховної Ради України, який Ви очолюєте, на громадську думку та громадські організації.

Шановний пане Єгоре, хочемо побажати Вам всього найкращого і сподіваємось, що Ви зробите все, щоб покласти край цим зловживанням. Для цього, на нашу думку, треба зобов’язати ГПУ розслідувати ці злочини, які коїлись ще з початку Чорнобильської катастрофи та продовжують плодити лже-інвалідів серед держслужбовців. Слава Україні! Слава героям України, які віддали своє життя в Чорнобилі та Слава героям АТО!

З повагою та розумінням, голова Ради громадської організації «Союз ветеранів ліквідації чорнобильської катастрофи» Віталій Федорович Юшкевич. м. Коростень, вул. Кірова, 8 кв. 164. Тел. 0677972503.