​Бюджет Житомирщини отримав більше 9,5 мільйонів гривень за ліцензії на алкоголь та цигарки

На Житомирщині за січень-липень надходження до бюджету від плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами склали 9,5 млн. грн.

Як повідомив начальника управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Житомирській області Роман Корнійчук, станом на 1 серпня в Житомирській області обліковується 2264 суб’єктів господарювання, які мають ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Загальна кількість діючих ліцензій – 6145 штук, в тому числі: на алкогольні напої – 3397 шт., на тютюнові вироби – 2748 шт.

За поточний рік управлінням контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Житомирській області видано 3784 ліцензій, в тому числі 2117 на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 1631 – на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

При цьому за цей період анульовано 473 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Також призупинено за несвоєчасну сплату 12 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

При проведенні перевірок протягом січня – липня найчастіше виявлялися наступні правопорушення: зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місцях, не внесених до Єдиного реєстру, виявлення алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку, роздрібна торгівля за відсутності ліцензії, реалізація алкогольних напоїв за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни, реалізація алкогольних напоїв неповнолітнім, продаж алкогольних напоїв на розлив в місцях, як не відносяться до закладів громадського харчування.

ГУ ДФС у Житомирській області