Обласний бюджет допомагатиме в лікуванні пораненим учасникам АТО, – Годований

Учасники АТО, які потребують лікування за кордоном або ліків, які не можна придбати в Україні, зможуть отримати фінансову допомогу з обласного бюджету.

Таку ініціативу заступника голови обласної ради підтримали в облдержадміністрації та депутати обласної ради, саме яким належить на черговій сесії 10 вересня прийняти важливе рішення – внести зміни до рішення «Про Положення та порядок та умови надання громадянам разової грошової допомоги».

Зміни стосуватимуться учасників АТО, які отримали поранення під час протистояння на Сході держави та потребують дороговартісного лікування. Перший пункт документу буде доповнено наступним: «та Положення про порядок та умови надання військовослужбовцям та іншим особам, які приймають (приймали) безпосередню участь в антитерористичній операції разової грошової допомоги для проведення лікування та проходження реабілітації».

222

«Є така проблематика, що на лікування за кордоном ми, на жаль, не можемо виділяти кошти чи то з державного, чи то з обласного бюджету, чи придбати ліки, які не передбачені згідно Бюджетного кодексу, – каже голова ОДА Сергій Машковський. – Саме тому пропонуємо внесення змін до Положення про надання матеріальної допомоги щодо закупівлі таких ліків, щоб ми могли допомагати пораненим військовослужбовцям, які потребують лікування за кордоном або ліків, які не можемо придбати з бюджету».

Руслан Годований зауважує, що сьогодні працює безліч волонтерських рухів, безліч громадських організацій, які збирають кошти на лікування учасників антитерористичної операції за кордоном або на придбання тих ліків, які не може придбати держава. Однак область шукає можливості підтримати захисників бюджетним ресурсом.

«Я вдячний облдержадміністрації і депутатам обласної ради, які підтримали ідею. Механізм такий, – пояснює заступник голови обласної ради, – людина збирає довідки, подає в департамент охорони здоров’я ОДА. Коли з’ясовується, що цих ліків немає в Україні або тут не можна зробити ту чи іншу операцію, висновок буде передаватися на профільні дві комісії обласної ради – з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів та з питань бюджету і комунальної власності. Комісії розглядатимуть заяви, та за наявності відповідних коштів в обласному бюджеті буде надаватися грошова допомога військовослужбовцям на придбання необхідних ліків або оплату лікування».

«Ми сьогодні в неоціненному боргу перед учасниками АТО і не маємо права кидати їх напризволяще, – наголошує Руслан Годований та повідомляє: Із заявами та довідками потрібно буде звертатися до обласної ради, яка передаватиме документи в департамент охорони здоров’я, або безпосередньо в департамент, де й акумулюватимуться й опрацьовуватимуться документи до попереднього розгляду депутатами обласної ради. Сьогодні на сайті обласної ради буде оприлюднений проект рішення. Якщо депутати підтримають на сесії 10 вересня цю внесення змін до Положення, одразу можна буде звертатися. Звичайно, ми вкажемо номери телефонів, за якими можна буде отримати додаткову роз’яснювальну інформацію».

Прес-служба обласної ради