Признание народного депутата Павленка. Интервью

Юрий Алексеевич, Вы являетесь руководителем Житомирской областной организации партии, и мы все знаем, что Вы поддерживаете дружеские отношения с С.И.Сухомлиным. Не будет ли это мешать предвыборной компании Оппозиционного блока?

– Ну, найперше, Ви не однократно казали, що опозиційний блок являється продовженням Партії Регіонів…

– Ну, в какой то мере!

– Дійсно, в опозиційному блоці є багато колишніх членів Партії Регіонів, але сьогодні ці люди, які є в опозиційному блоці з Партії регіонів, це люди професійні, порядні. Це люди, які приходили в свій час в Партію Регіонів для того, щоб зробити країну кращою. Для того, щоб збудувати дитячий садок, для того, щоб збудувати дорогу, для того, щоб створити те, що розвивало країну і розвивало Житомирську область. І ці люди, які по переконанню були у свій час опозиціонерами до Нашої України, яку я тут очолював, багато із них є в Опозиційному блоці.

– В каждой партии есть свои паршивые овцы?

– Для мене було не простим рішенням очолити Опозиційний блок. Не дивлячись на ті шаблони, які формують наші опоненти. Багато хто буде приємно здивований і ми насправді зможемо показати гарний результат.

– З приводу дружби?

– Ви запитуєте конкретно про С. Сухомлина. У мене є багато людей з якими я підтримую дружні стосунки, які представляють різні партії. Я ніколи не оцінував людину по кольору прапора, чи її політичній приналежності. Я завжди оцінував людину по її ділах. Я можу сказати, що майже за 8 років нашого спілкування з С. Сухомлиним він не разу мене не обманув і не разу не підвів. Я сьогодні з ним спілкуюся як з гарним товаришем, якому я довіряю. Що стосується підтримки його як кандидата на міського голову, це буде визначатися міська конференція. Це питання колегіальне. Є моя особиста позиція і є рішення партійної організації. Я свою позицію висловив, вона не підкилимна. Я можу сказати – це буде найкращий міський голова, якщо він виграє.

Кожен має право висловити свою позицію до 21 вересня.

– От Оппозиционного блока будет свой собственный кандидат?

– Це теж буде рішення конференції. Зараз іде дискусія і рішення буде 21-22 вересня.

І саме головне знаєте, що є “стоякове”, тобто, є стержень всередині. Люди, які не зламалися, люди, які не в простій ситуації відстояли свою позицію.

І повертаючись до Сухомлина, є також люди в різних партіях з якими можна сідати і можна професійно вести дискусію.

– Ю. А. Вы вспомнили о палатках. Мы знаем, что не так давно порезали палатки Оппозиционного блока, подал ли Оппозиционный блок на этих хулиганов в суд и как Вы относитесь к тому, что рядом с этим происшествием оказался народный депутат Б. Розенблат, как бы чудом, и в связи с этим сделал ли заявление Оппозиционный блок с парламентской трибуны?

– Ми одразу подали заявку в правоохоронні органи, в обласну міліцію. Наша заява прийнята. Є призначений слідчий який веде цю справу. Заяву подавав перший заступник обласної організації Андрій Дяченко і власне цю справу контролює з боку партійної організації. Мною був поданий депутатський запит і озвучений до Міністра Внутрішніх справ, щодо дій хуліганів.

Це ж не тільки в Житомирській області відбувалися подібні напади, вони відбулися майже у всіх областях. Це була спланована акція по дискредитації.

Вони побачили, що ця їхня дія була сприйнята навпаки суспільством. Суспільство це не сприйняло і відторгло.

Ми з першого дня виступаємо, що військовими діями, виключно, досягти миру не можна.

– Вы присутствовали на сессии областного совета. Как вы расцениваете, что не пустили активистов по приказу Француза? Второй вопрос по поводу Областного центра крови и третий вопрос по поводу здания по ул. Домбровского 38, который забрали у инвалидов. Ваше отношение ко всему этому?

– На останній сесії обласної ради членами партії Опозиційного блока було ініційовано 4 питання. Перше, щодо оптимізації шкіл, друге, щодо лісових пожеж, третє – ми вимагали, щодо зняття питання по центру крові і четверте – до Центру інвалідів. Намагалися внести ці питання до порядку денного. Два питання були підтримані і розглянуті на сесії. Щодо шкіл ми вважаємо нашою маленькою перемогою. Нам вдалося змусити створити відповідну комісію, проаналізувати доцільність закриття кожної школи. Більше 70 шкіл закривати – це дуже безграмотно. При цьому, не купивши жодного автобуса, не зробивши жодного квадратного метра нової дороги.

– А по поводу инвалидов?

– Що стосується інвалідів, ми підтримали рішення про відміну рішення позбавлення їх приміщення. На жаль, не вистачило 5 голосів. Ми проводили з ними зустріч і надамо юридичну і депутатську допомогу, щодо захисту прав інвалідів на можливість функціонування організації.

– Готовы ли Вы и Ваша политическая сила в случае фальсификации выборов выводить людей на улицы?

– По-перше, ми маємо на сьогодні достатньо ресурсів, сил і активістів та наших прихильників для того, щоб захистити результати виборів. Якщо буде фальсифікація і влада розуміє, що кожен день вона втрачає рейтинг, втрачає підтримку людей. Зараз готується багато фальсифікацій, провокацій, щоденно ми з цим перетинаємося.

– Готов ли оппозиционный блок радикализироватся, как например Свобода или Правый сектор?

– Знаєте в чому відмінність Опозиційного блоку від Свободи чи Правого сектора? Що Опозиційний блок об’єднує людей професійних, людей справи. Людей, які мають школу, мають досвід. Якщо член Опозиційного блоку каже, то він це виконує і тому це не передбачає дурної радикалізації, якщо ми будемо радикалізовуватись, то “наверника”. Це означає, що наша радикалізація – це повне отримання влади.

Ми сьогодні працюємо, щоб наша країна була Єдина та соборна.

– Сейчас привычно запрещать партии, например КПУ. Ваше отношение к этому?

– Я Вам скажу, є речі, які єднають країну. Наприклад, Конституція. Вона не має партійних прапорів. У Конституції один прапор, синьо-жовтий. Це кольори, які єднають кожного українця в єдину націю. Ви мені скажіть: за Декларацію про незалежність 16 липня 1990 року голосувала ВР УРСР, яка на 90% складалася з комуністів. За акт про державну незалежність 24 серпня 1991 року, де було з 450 депутатів 350 комуністів, при чому не симоненківців, а перших секретарів обкомів, таких справжніх комуністів, голосували. Ми з вами піддаємо сумнів Декларацію про державний суверенітет, Акт про незалежність України? За нього голосували хто?

– Комуністи голосували! То якщо ми сьогодні забороняємо комуністичну партію, то що ми піддаємо сумніву результат голосування цієї партії за незалежність України?

Теж саме за Конституцію 1996 року голосували всі партії, і комуністична, і соціалістична, різні, але проголосувало 2/3 залу.

Коли ти говориш, що йдеш у Європу і починаєш принижувати, при чому, не довівши… Ти повинен чітко дотримуватись принципів і чітко іти по закону. Не використовуючи методи проти яких ти боровся, а навпаки, демонструвати нову якість політики. Коли Швондери і дурні у владі – це величезна біда. Я сподіваюсь, що люди скоро це зрозуміють.

Сергей Форест