У Житомирі розпочали підготовку до проведення учнівського кінофестивалю «ЖУК»

Житомирський Учнівський Кінофестиваль ЖУК цього року виходить на обласний рівень з наміром вже в найближчому майбутньому стати всеукраїнським.

Кінофестиваль проходить за підтримки Сергія Сухомлина.

Успіх минулорічного першого кінофестивалю надихнув організаторів цьогоріч вийти за рамки Житомира. 

«Вирішили в цьому році знову ж таки за підтримки Сергія Сухомлина провести цей фестиваль і зробити його не просто місцевим, а регіональним. В цьому році у нас тема фестивалю “Я – переможець”. Ми хочемо показати цією темою, що кожен з нас має бути переможцем незалежно від того, де ти знаходишся, хто ти є, які у тебе таланти, ти маєш перемагати в першу чергу свій характер, свою лінь, перемагати у своїх талантах, реалізовувати ті дари, які у тебе є», – каже організатор Житомирського учнівського кінофестивалю «ЖУК» Богдан Яремчук.

«Напевно, всі бачили, з якими емоціями діти проходили по цій червоній доріжці, з якими емоціями діти дивилися свої шедеври на великому екрані і з яким задоволенням вони отримували призи як нагороду за свою роботу. Ми говорили тоді, що є плани зробити це всеукраїнським фестивалем, бо подібних фестивалів немає на даний момент в Україні. Але перше завдання – ми проведемо загальнообласний фестиваль. Восени він стартує, навесні будуть підведені підсумки. У чотирьох містах пройдуть покази цих фільмів і сподіваємося, що область з такою ж активністю підключиться до цього фестивалю, як і місто Житомир», – зазначив перший заступник міського голови Житомира Сергій Сухомлин.

Відтепер кінофестиваль базуватиметься не лише у Житомирі, але й у Бердичеві, Коростені і Новограді-Волинському. Організатори очікують, що у цьогорічному кінофестивалі візьмуть участь майже півтори тисячі школярів.

«Багато хто з нас мріяв знімати своє власне кіно, відчути себе актором або актрисою та зіграти якусь важливу роль в фільмі або написати сценарій показати свою ідею. Це чудова можливість для тих дітей, які ще не встигли себе проявити у сфері кіно і я вважаю, що це найкращий шанс і його не потрібно втратити», – каже переможниця Житомирського учнівського кінофестивалю «ЖУК» Крістіна Грач.

«Це досить гарний початок, а особливо дитячий кінофестиваль, яких зараз загалом мало в Україні і дитячого кіно мало. Ми знаємо, що за 20 років незалежності був знятий перший фільм дитячий “Іван – Сила”. І в цьому ракурсі такі фестивалі як “ЖУК” є досить актуальними. І я вважаю, що за ними є певне файне майбутнє», – зазначив викладач Житомирського коледжу культури і мистецтв ім. Івана Огієнка Ігор Шурпан.

Вже незабаром організатори фестивалю проведуть презентації у школах. До кінця року усі охочі зможуть зареєструватися для участі і відвідати майстер класи. На створення фільмів у школярів буде майже 4 місяці і вже у травні, на фінальну церемонію нагородження запросять авторів найкращих фільмів.