На Житомирщині перевірять чи використовуються землі за призначенням

На Житомирщині Головним управлінням ‪Держгеокадастр‬у у Житомирській області проведе моніторинг земель за межами населених пунктів на їх фактичне використання, повідомляє прес-служба відомства. 

Обстеження буде здійснюватися силами робочих груп, створених з представників органів місцевого самоврядування, територіальних органів Держгеокадастру, містобудування і архітектури, природоохоронних органів, органів охорони культурної спадщини, лісового, водного господарства, представники фіскальної служби.

“Ми неодноразово обговорювали необхідність моніторингу земель із головою адміністрації Сергієм Машковським. І спільними зусиллями нам вдалося напрацювати і прийняти розпорядження голови облдержадміністрації, за яким робочі групи мають завершити моніторинг до 23 листопада. Результати обстежень будуть нанесені на відповідні планово-картографічні матеріали та передані зацікавлених органам влади або, якщо є порушення, то до правоохоронних органів”, – зазначив керівник Держгеокадастр‬у у Житомирській області  Максим Глушаниця.

Моніторинг  буде здійснюватися  в першу чергу на землях сільськогосподарського призначення, шляхом візуального обстеження кожної земельної ділянки та співставленням отриманих даних з інформацією Державного земельного кадастру та Державного фонду документації із землеустрою.

“Здійснення такого комплексу заходів має на меті досягнення декількох цілей. Зокрема, виявити користування землями з порушенням чинного законодавства, визначити порушені, малопродуктивні та деградовані землі, а також визначити землі, які не використовуються державними підприємствами за цільовим призначенням, для прийняття рішень щодо їх вилучення та подальшого ефективного і раціонального використання”, – підсумовують в Держгеокадастр‬і.