На Житомирщині службові особи спочатку продали держмайно дешево, а потім через посередника – дорожче

На Житомирщині зареєстровано кримінальне провадження  стосовно службових осіб державного підприємства «А», якими протягом 2011 року було відчужено із заниженням вартості майно підприємства.

Про це повідомляють в ГУ ДФС Житомирської області.

В подальшому, через схеми та за участю підконтрольного посередника, його перепродали за ринковою вартістю, яка перевищила вартість відчуження майна державного підприємства на 18 млн. грн.

“Кошти були легалізовані шляхом перерахування на рахунки торговця цінними паперами ТОВ «І» та в подальшому – на рахунки фізичних осіб із призначенням платежу – за цінні папери (акції), що мають «технічний» характер”. – зазначають в ДФС.

На даний час проводиться досудове розслідування за ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України.

Загалом, як повідомляють у відділі боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Житомирській області, протягом січня-жовтня 2015 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення 17 кримінальних правопорушень за предикатними злочинами (ст.191, 364 Кримінального кодексу України) на суму 39,4 млн. грн. (за аналогічний період 2014 року – 16 на суму 20,7 тис. грн.), 2- за фактами легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом (ст.209 КК України) на суму 7,5 млн. грн.( за аналогічний період 2014 року – 4 на суму 4,9 млн. грн.). У межах кримінальних проваджень накладено арешт на майно та кошти на загальну суму 8,7 млн. грн. (за аналогічний період 2014 року – на суму 12,6 млн. грн.).