Жителям Житомирщини влада придбала комунальний МРТ, але поки не знає, як довести справу до кінця

14 грудня, керівництво області разом з громадськістю оглянули обладнання МРТ, яке було доставлено до комунальної установи «Обласна база спеціального медичного постачання». 

Також були присутні начальник управління охорони здоров’я ОДА Олександр Торбас, головний лікар Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О. Ф. Гербачевського Богдан Леськів, директор обласної бази спеціального медичного постачання Володимир Гришковець, представники постачальника магнітно-резонансного томографа «Achieva 1.5T» виробництва компанії «Philips».

Про це інформує прес-служба ОДА.

Комунальний томограф прибув до Житомира 7 грудня і його встановлення було заплановано до кінця 2015 року у Житомирській обласній клінічній лікарні ім. О. Ф. Гербачевського. На це з обласного бюджету передбачено 30 млн. грн.

Головним питанням, що хвилює не тільки керівників облдержадміністрації та обласної ради, а й усіх жителів Житомирщини – коли саме буде встановлено томограф і коли обладнання буде працювати.

За інформацією управління охорони здоров’я ОДА в тому випадку, якщо область не розрахується за обладнання з голландськими постачальниками, то після 15 грудня його негайно потрібно буде повернути до Нідерландів. Проте і голова обласної ради Анжеліка Лабунська, і перший заступник голови облдержадміністрації Геннадій Дмитренко запевнили, що поки не будуть проведені пуско-налагоджувальні роботи з метою перевірки справності томографа, кошти з обласного бюджету не надійдуть постачальнику МРТ.

Представники постачальника МРТ наголосили на тому, що встановлення томографу можливе тільки тоді, коли будівництво приміщення, в якому функціонуватиме МРТ, буде повністю завершено.

Натомість головний лікар обласної клінічної лікарні ім. О. Ф. Гербачевського Богдан Леськів зазначив, що нове приміщення та реконструкція корпусу № 2 на стадії завершення. Проте будівля буде здана в експлуатацію тоді, коли томограф завезуть всередину, встановлять і закриють спеціальне технологічне вікно, через яке має бути власне вмонтований цей апарат. Кінцевий термін здачі в експлуатацію нової будівлі разом з МРТ – 15 лютого 2016 року…


Нагадаємо, громадський активіст Олександр Коцюбко в цьому всьому бачить корупційну складову, яка блокує встановлення комунального томографа, оскільки наразі на жителях Житомирщини наживаються власники приватного томографа.