У Житомирі у 59-річної жінки “громадяни” Швейцарії видурили 5 тисяч гривень

Увечері 23 січня до Житомирського відділу поліції звернулася 59-річна житомирянка із заявою про вчинене відносно неї шахрайство. Правоохоронцям заявниця розповіла класичну історію з описом шахрайських махінацій, які от уже кілька років не фіксувалися на Житомирщині, а тому, певне, й видалися вірогідними, повідомляють в поліції..

За словами ошуканої жінки, цього ж дня поблизу однієї з лікарень міста до неї підійшли двоє чоловіків і жінка. Вони назвалися громадянами Швейцарії, невпевнено і плутано говорили російською і українською. 

“Втім зуміли таки пояснити житомирянці, що їх водій потрапив у ДТП і тепер знаходиться у лікарні. Його стан критичний і на необхідну операцію терміново потрібні гроші. «Іноземці» продемонстрували жінці барсетку з 20 тисячами американських доларів, пояснивши, що готові залишити їй валюту як заставу за наявні у неї збереження в українських гривнях. Таку необачність вони пояснили нібито відсутністю реального часу шукати обмінники у незнайомому місті”, – зазначають поліцейські.

Така пропозиція подіяла на житомирянку і вона погодилася допомогти стражденним. Отримавши барсетку нібито з валютою, вона віддала у руки незнайомцям 5 тисяч гривень.

Втім уже за годину жінку очікувало прикре розчарування. Відкривши барсетку, аби перерахувати її вміст, замість іноземних банкнот заявниця побачила звичайний папір. З цим і кинулася до поліції.

Відомості про подію були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст.190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. У рамках розпочатого кримінального провадження правоохоронці встановлюють особи зловмисників і місце їх перебування.