Держземагенство у Житомирській області незаконно віддало киянину майже 900 га землі, які знаходились га території 11-и сільських рад

У січні 2014 року ГУ Держземагентства в області неправомірно надало в оренду жителю м. Києва 31 земельну ділянку загальною площею 896 га строком на 49 років для ведення фермерського господарства на території 11-ти сільських рад Ємільчинського району.

Про це повідомляють в обласній прокуратурі.

Зокрема, значна площа землі – майже одна тисяча гектарів була передана без проведення нормативно-грошової оцінки, на підставі якої визначається розмір орендної плати під час надання земель державної і комунальної власності у приватне користування.

“За позовом органів прокуратури суд визнав недійсними усі договори оренди, відповідно до яких Держземагентство безпідставно надало 31 земельну ділянку киянину. Рішення першої інстанції апеляційний суд Житомирської області залишив у силі”, – йдеться в повідомленні.

Оскільки орендар ухилився від добровільного виконання судового рішення, виконавчою службою було організовано примусове повернення зазначеної площі землі.

Наразі рішення суду виконано, державну реєстрацію права оренди на зазначені земельні ділянки скасовано та реально повернуто з незаконної оренди 896 га землі до земель запасу відповідних сільських рад.