Фабрика банкнотного паперу, що розташована в м. Малині , виготовила першу партію паперу із частковим вмістом українського льону. Цей папір використовуватиметься під час виготовлення банкнот гривні.
Про це повідомляють в прес-службі НБУ.
Про це 23 березня заявив заступник Голови Національного банку України Яків Смолій на прес-брифінгу, який відбувся на Фабриці банкнотного паперу.
“Українські фахівці вже давно стали замислюватися над доцільністю використання в композиції паперу, крім бавовни, також інших рослинних натуральних волокон, наприклад, льону, – зазначив Яків Смолій. – За решти рівних умов вартість вітчизняної лляної сировини помітно нижча від імпортованого бавовняного волокна, яке є дефіцитним товаром. Використовуючи льон, ми зможемо знизити витрати, пов’язані із забезпеченням економіки країни необхідною кількістю банкнот гривні, підтримати національного товаровиробника цієї сільськогосподарської культури та створити додаткові робочі місця”.
Заступник Голови Національного банку презентував журналістам зразки дослідної партії паперу із частковим вмістом льону. Рівень фізико-механічних показників цього паперу відповідає всім новітнім вимогам Національного банку України.
Завдяки своїм природним властивостям волокна льону значно перевищують за механічною міцністю волокна бавовни, забезпечуючи кращу зносостійкість паперу.
“Нові якості банкнотного паперу дадуть змогу зміцнити та захистити нашу національну валюту, яка у цьому році святкуватиме своє 20-річчя, та стануть гідним і вагомим етапом у її історичному розвитку”, – сказав він.
Нині Банкнотно-монетний двір Національного банку України випробовує папір дослідної партії.
Як зауважив Яків Смолій, ідея використання альтернативи бавовни у виготовленні грошей оригінальна, проте не унікальна. Це відома у банківській індустрії практика. Наприклад, траплялися випадки застосування для виготовленні паперових грошей волокон рисової соломи або манільського прядива (це рослинне грубе задерев’яніле волокно, що отримується з рослин сімейства бананових). Тривалий час успішно застосовували волокна льону з метою виробництва паперової основи для доларів у США.