Коростенський активіст Віталій Юшкевич Порошенку: “Відмова від безкоштовного перевезення пільговиків – неправомірна”

Президенту України

Порошенку П.О.

Відкритий лист

Шановний Петро Олексійовичу!!!

Сьогодні Україна переживає трагічні наслідки подій, що відбувалися під час революції Гідності в 2013-2014 р. та подій на Сході України під час АТО. Уже чимало українських сімей, у т. ч. і Житомирщині відчули жахливі наслідки революції та війни, втративши своїх рідних та близьких. Ми всі розуміємо біль цих втрат і глибоко співчуваємо цим родинам. Революція гідності кинула виклик корупції, соціальній несправедливості, знущанню влади над власним народом, під час якої, воїни-афганці, учасники наслідків аварії на ЧАЕС були серед перших, хто вийшов для боротьби проти несправедливості. Вони чітко знали, що їм необхідно забезпечити безпеку і в день і вночі, вони були готові боронити Батьківщину та захищати від провокацій. 

Петро Порошенко заветував зміни до державного бюджету, щодо безкоштовного перевезення пільгових категорій громадян. Як наслідок заручниками стали органи місцевого самоврядування та автоперевізники. В свою чергу останні відмовилися здійснювати безкоштовні перевезення, чим грубо порушують закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». 

Тож постає питання: «Хто буде нести відповідальність за порушення норм права та хто буде здійснювати перевірку дотриманням законодавства?», адже з прийняттям нового закону «Про прокуратуру» з органів прокуратури знято функцію загального нагляду, тим самим позбавивши їх повноважень у сфері захисту громадян. 

Виходячи з цього, можна стверджувати, що з прийняттям таких рішень, держава, в особі Президента та органів державної влади забули про подвиги українського народу за Європейський вибір, демократію та справедливість! Тож варто нагадати шановному Петру Олексійовичу, що під час його промов зі сцени під час трагічних подій на майдані саме ліквідатори ЧАЕС та герої-афганці ризикуючи, до речі, своєю спиною боронили сцену де виступав вже теперішній Президент нашої держави. Тому наклавши вето на закон, своїми діями гарант Конституції залишив на призволяще, тих, хто ризикував власним життям, захищаючи демократію.

Р.S. Прошу проконтролювати секретаря Антикорупційного комітету ВРУ Дмитра Добродомова, лідера «Народного контролю» правомірність дій органів місцевого самоврядування, щодо відмови від безкоштовного перевезення пільгових категорій громадян на відповідність до законодавства.

З повагою, заступник голови Житомирської обласної організації ветеранів ВОВ, голова ГО «Союз ветеранів ліквідації Чорнобильської катастрофи в м. Коростені та Коростенському районі», активіст революції Гідності (посвідчення №18, зареєстроване та видане Радою Майдану в м. Київ), Віталій Юшкевич.