​У Житомирі офіційно запрацював комунальний МРТ

В обласній клінічній лікарні ім.. О. Ф. Гербачевського 9 червня офіційно запрацював комунальний магнітно-резонансний томограф. Старт роботі МРТ дали голова обласної ради Анжеліка Лабунська та її заступник Наталія Рибак, заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, головний лікар Богдан Леськів та працівники лікарні, представники ЗМІ.

Богдан Леськів сказав, що наразі вже є всі необхідні технічні документи – як на приміщення, так і на сам апарат, і на МРТ можна проводити обстеження.

«Перших два – три місяці МРТ буде працювати у дві зміни. У подальшому, коли будуть відпрацьовані усі технологічні питання, послуги магнітно-резонансної томографії надаватимуться цілодобово»,- запевнив головний лікар.

У свою чергу голова обласної ради Анжеліка Лабунська поінформувала присутніх про спільне розпорядження, яким встановлено перелік пільгових категорій населення щодо права пільгового користування МРТ.

«На безкоштовне забезпечення розхідними матеріалами для проведення магнітно-резонансної томографії мають право важкі реанімаційні та ургентні хворі, військовослужбовці, працівники ЗСУ, Національної гвардії та інших силових структур, що брали участь в АТО, члени сімей загиблих, ветерани та діти Другої Світової війни, діти-інваліди усіх груп, інваліди 1,2 груп, діти з онкологічними захворюваннями, особи що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, пенсіонери, внутрішньо переміщені особи, малозабезпечені верстви населення», – оголосила перелік Анжеліка Лабунська і додала, що з обласного бюджету будуть виділятися кошти, щоб усі ці категорії змогли безкоштовно отримувати послуги МРТ.

Також голова обласної ради зауважила, що МРТ запрацював до 10 червня, як і було обіцяно, і всі інсинуації навколо апарату – це спроба незаконно привласнити 10 млн грн.

«Ми не віддали з обласного бюджету 10 млн грн. Рішення суду, згідно з яким мають бути стягнуті ці кошти, оскаржено прокурором Житомирської області. Обласна рада 7 червня повністю розрахувалися за МРТ з фірмою-постачальником, для нормального функціонування апарату придбано усі необхідні витратні матеріали», – наголосила Анжеліка Лабунська.

Очільник депутатського корпусу повідомила, що цього року ще планується придбати комп’ютерний томограф і для цього з обласного бюджету буде виділено 12,5 млн грн.

Після офіційного відкриття на магнітно-резонансному томографі одразу пройшла обстеження пенсіонерка з Житомира, яка мала відповідне направлення від лікаря.

Прес-служба обласної ради