Ірина Костюшко організувала і провела Всеукраїнський фестиваль льону

Вже вдруге на Житомирщині відбувся фестиваль льону.

Цьогоріч фестиваль набув статусу Всеукраїнського.

В село Стремигород Коростенського району приїхало близько 5000 гостей з усіх куточків Житомирщини та з інших областей України.

Свято відвідали високопосадовці з Києва: Віце-Прем’єр міністр, Міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко, Міністр АПК Тарас Кутовий.

Житомирську обласну владу представили в.о. голови ОДА Ігор Гундич та перший заступник голови обласної ради Володимир Ширма.

Організатор свята Ірина Костюшко, депутат Житомирської обласної ради та власник агрокомпанії “Зоря” привітала гостей побажанням відродити не лише льонарство на Житомирщині, а й місцеві громади. 

“Льон – це культура, яка служить на 100% людям. А я себе запитала, чи готова я на 100% служити інтересам людей, місцевої громади. І моя відповідь: так, я готова на 100% бути відданою справі розвитку льонарства та місцевої громади села Стремигород”,  – сказала Ірина Костюшко.

Будучи російськомовною, говорила вона українською мовою, що сподобалось гостям свята.

Агрокомпанія “Зоря” під керівництвом Ірини Костюшко починала з освоєння близько 200 гектарів, сьогодні підприємство вирощує льон та інші культури на території близько 1000 гектарів.

Перспектива, за словами Ірини Костюшко, в поглибленні переробки, збільшенні доданої вартості, щоб ми перестали бути сировинним придатком, а експортували готову продукцію.

На підтвердження своїх слів вона презентувала олію лляну, виробництва агрокомпанії “Зоря” с. Стремигород Коростенського району Житомирської області.

Підтримати відродження льонарства на Житомирщині планує держава. Такі запевнення пролунали з уст Геннадія Зубка, Тараса Кутового, Ігоря Гундича, Володимира Ширми. 

З  їх слів, на прикладі Ірини Костюшко, одна людина може змінити світ на краще і держава обов’язково стане партнером у справі відродження галузі.