​На Житомирщині СБУ викрила схему незаконного виготовлення та легалізації контрафактного дизельного палива

Співробітники Управління СБ України в Житомирській області спільно з прокуратурою і Фіскальною службою викрили міжрегіональну злочинну групу, що організувала підпільне виготовлення та реалізацію державним лісгоспам фальсифікованого дизельного палива.

До протиправної оборудки було залучено п’ятеро жителів Житомирщини і Києва – керівник приватного підприємства, на території якого був облаштований незаконний цех, та його підлеглі (серед них два бухгалтера і технічні працівники).

Підпільне міні-підприємство ділки облаштували у місті Овруч на території нафтобази, де в кустарних умовах виготовляли дизельне пальне шляхом змішування продуктів нафтопереробки.

Потужність підпільного цеху дозволяла щотижня виготовляти 50-70 тонн фальсифікованого дизпалива. Низька собівартість фальсифікату гарантувала зловмисникам перемогу у відкритих торгах із закупівель пального для низки лісогосподарств Житомирщини і Рівненщини.

Правоохоронці затримали ділків безпосередньо при виготовленні фальсифікату.

Під час обшуків офісних приміщень комерсантів у Овручі та Києві вилучено «чорну бухгалтерію», де зафіксовано, через які саме підприємства та в яких обсягах реалізовувався підакцизний товар, півтора десятка печаток фіктивних підприємств, які фігурували у ланцюгу легалізації дизпалива, та майже 300 тисяч гривень конвертованої готівки.

У рамках кримінального провадження за ст. 204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України тривають першочергові слідчі дії.

Прес-група УСБ України в Житомирській області